16.1 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Всі новини Календар

20 лютого 2024 року – календар з повчанням

Прп. Парфенія, єп. Лампсакійського (IV). Прп. Луки Елладського (близько 946). Мчч. 1003-х Нікомідійських (303). Сщмч. Олександра Тализіна пресвітера (1938); сщмч. Олексія Троїцького пресвітера. Прославлення прп. Воніфатія Феофаніївського, Київського.

Знайдення мощей блж. Варфоломія Чигиринського (2012).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1 Пет. 3:10-22 (зач. 60). Єв.: Мк. 12:18-27 (зач. 55).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Господа Бога святіть у серцях ваших” (1 Пет. 3:15). Освячення Господа в серці є душа і дух змальованої вище потаємної людини серця. Як спочатку Бог, створивши з частинок пилюки тіло людини, вдихнув у нього подих життя, і стала людина, якою має бути; так і створена всередині з показаних чеснот “потаємна людина серця” (1 Пет. 3:4) тоді тільки виявиться справжньою духовною людиною, коли це серце святитиме Господа Бога, як і в молитві Господній читаємо: “хай святиться ім’я Твоє”.

 

Якщо не буде цього, то людина, яку зліплюють зі сказаних чеснот, вийде мертвонародженим дитям без духу життя. Нехай знають це ті, хто думає обійтися з одними якимись чеснотами без жодного відношення до Бога! Що є святити Бога в серці? Невпинно благоговіти перед Ним, завжди носячи в розумі думку про Його всюдисущість, всією ревністю ревнувати, в кожну мить бути угодним перед Ним і з усіляким страхом остерігатися всього Йому неугодного, а особливо ж Його отцівській турботі віддавши все життя своє, і тимчасове, і вічне, усе, що трапляється, смиренно, покірно й вдячно приймати, як те, що прямо від руки Його йде.

Вас може зацікавити

10 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Сьогодні Церква вшановує пам’ять архімандрита Іоанна (Крестьянкіна)

Редактор Головний

У неділю перед Різдвом Христовим митрополит Нафанаїл звершив богослужіння в кафедральному соборі

Редактор Головний