15.2 C
Lutsk
Вівторок, 28 Травень, 2024
Всі новини Календар

18 вересня 2022 року – календар з повчанням

Неділя 14-та після П’ятидесятниці. Глас 5-й.

Прор. Захарії та прав. Єлисавети, батьків Іоанна Предтечі (I).

Мчч. Фіфаїла та сестри його Фівеї (Вівеї) (98–138). Мч. Сарвіла. Мц. Раїси (Іраїди) (близько 308). Мчч. Ювентина та Максима воїнів (361–363). Мчч. Урвана, Феодора та Медимна і з ними 77-ми мужів з церковного чину, що в Нікомідії постраждали (370). Мч. Авдія (Авида) у Персії (V). Кончина блгв. кн. Гліба, у Святому Хрещенні Давида (1015). Прмч. Афанасія Брестського (1648). Мч. Євфимія (1937). Перенесення мощей блгвв. кн. Петра і кнг. Февронії Муромських (1992) (перехідне святкування в неділю 6 вересня або в 1-шу неділю перед 6 вересня). Знайдення мощей прп. Олександра спов. (2001). Прославлення прп. Іова Угольського (2008). Знайдення мощей прав. Феодосія Мелітопольського, пресвітера, спов. (2012). Собор новомучеників і сповідників Казахстанських (перехідне святкування в неділю 3 вересня або в 1-шу неділю після 3 вересня).

Оршанської ікони Божої Матері (1631).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 3-тє, Мк., 71 зач., XVI, 9-20. Літ. – 2 Кор., 170 зач., I, 21 – ІІ, 4. Мф., 89 зач., XXII, 1-14 (про званих на весілля). Прор.: Євр., 314 зач., VI, 13-20. Мф., 96 зач., XXIII, 29-39.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЦАР ВЛАШТОВУЄ ВЕСІЛЬНУ ГОСТИНУ ДЛЯ СВОГО СИНА, ВІДПРАВЛЯЄ ЗА ГОСТЯМИ ОДИН РАЗ,

ВІДПРАВЛЯЄ ВДРУГЕ, А ТІ НЕ ЙДУТЬ ЧЕРЕЗ ЖИТТЄВІ ТУРБОТИ: ТОЙ ЗАЙНЯВСЯ ГОСПОДАРСТВОМ, ТОЙ ТОРГІВЛЕЮ.

 

ЗРОБЛЕНО НОВЕ ЗАПРОШЕННЯ В ІНШИХ СФЕРАХ, І ШЛЮБНА ПАЛАТА НАПОВНИЛАСЯ ЛЮДЬМИ. СЕРЕД НИХ ВИЯВИВСЯ ОДИН, ЯКИЙ БУВ ОДЯГНЕНИЙ НЕ ВІДПОВІДНО, ТОМУ ЙОГО ВИГНАЛИ.

 

СЕНС ПРИТЧІ ЗРОЗУМІЛИЙ. БЕНКЕТ ШЛЮБНИЙ – ЦЕ ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ; ЗАПРОШЕННЯ – ЦЕ ПРОПОВІДЬ ЄВАНГЕЛІЯ, ТІ, ХТО ВІДМОВИЛИСЯ, – ТІ, ЯКІ ЗОВСІМ НЕ ПОВІРИЛИ; НЕ ОДЯГНЕНИЙ ВІДПОВІДНО – ЦЕ ТОЙ, ХТО ПОВІРИВ, АЛЕ НЕ ЖИВ ЗА ВІРОЮ.

 

ДО ЯКОГО РОЗРЯДУ ХТО З НАС ВІДНОСИТЬСЯ, КОЖЕН РОЗБЕРЕТЬСЯ САМ. ЩО МИ ЗВАННІ, ЦЕ ЗРОЗУМІЛО, АЛЕ ЧИ ВІРУЮЧІ МИ? АДЖЕ МОЖУТЬ БУТИ І СЕРЕД ВІРУЮЧИХ ПІД ЗАГАЛЬНИМ ІМЕНЕМ ЛЮДИ БЕЗ ВІРИ.

 

ІНШИЙ ЗОВСІМ НЕ ДУМАЄ ПРО ВІРУ, НІБИТО НЕМАЄ ЇЇ; ЩЕ ІНШИЙ ДЕЩО ВІДАЄ ПРО НЕЇ ТА ЦИМ І ЗАДОВОЛЕНИЙ, ЩЕ ІНШИЙ КРИВО ТЛУМАЧИТЬ ВІРУ; ЩЕ ІНШИЙ ЗОВСІМ ВОРОЖЕ СТАВИТЬСЯ ДО НЕЇ; А ВСІ Ж НАЗИВАЮТЬ СЕБЕ ХРИСТИЯНАМИ, ХОЧ У НИХ НІЧОГО НЕМАЄ ХРИСТИЯНСЬКОГО.

 

ЯКЩО ВІРУЄШ, – РОЗБЕРИ, ЧИ ВІДПОВІДАЮТЬ ЖЕ ВІРІ ПОЧУТТЯ ТВОЇ, СПРАВИ ТВОЇ, – ОДЯГ ДУШІ, ЗАРАДИ ЯКИХ БОГ БАЧИТЬ ТЕБЕ ШЛЮБНО ЧИ НЕШЛЮБНО ОДЯГНЕНИМ.

 

МОЖНА ЗНАТИ ВІРУ ДОБРЕ І РЕВНУВАТИ НЕЮ, АЛЕ В ЖИТТІ ДОГОДЖАТИ ПРИСТРАСТЯМ, ТОБТО ОДЯГАТИСЯ У СОРОМНИЙ ОДЯГ ДЛЯ ДУШІ ГРІХОЛЮБНОЇ.

 

У ТАКИХ НА СЛОВАХ ОДНЕ, А В СЕРЦІ ІНШЕ; НА ЯЗИЦІ: “ГОСПОДИ! ГОСПОДИ!”, А ВСЕРЕДИНІ: “ИМЕЙ МЯ ОТРЕЧЕННА”. РОЗДУМУЙТЕ ЖЕ ПРО СЕБЕ, У ВІРІ ЧИ ВИ, ЧИ В ШЛЮБНОМУ ОДЯЗІ З ЧЕСНОТ, АБО Ж В БЕЗСОРОМНИХ ЛАХМІТТЯХ З ГРІХІВ ТА ПРИСТРАСТЕЙ…

Вас може зацікавити

5 грудня 2020 року- календар з повчанням

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті архідиякона Стефана

Редактор Головний

24 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний