-0.6 C
Lutsk
Понеділок, 28 Листопад, 2022
Всі новини Публікації

Як правильно провести Світлий тиждень і зберегти в собі Пасхальну радість?

Відповідає протоієрей Андрій Чиженко.

Тут може бути одна відповідь: максимальна присутність людини на богослужіннях Світлого тижня, і не тільки присутність, а й участь у богослужіннях, тобто сповідь і причастя Тіла та Крові Христових.

Часто людина може сприймати Великий піст як якусь спортивну дистанцію, мовляв, пробігла її, подолала і тепер можу з повним правом пити горілку, їсти шашлик, всіляко вдаватися до розваг і якомога більше лежати на дивані біля телевізора з пультом від нього на животі. Але це не так.

Великий піст, Великдень та Світла седмиця – це щаблі в рай. Вірніше сказати, Свята Чотиридесятниця – щаблі до раю. А Світле Христове Воскресіння та Світлий тиждень, який ним же і є, – це сам рай, рай богоспілкування та відчуття Божественної присутності в собі та навколо.

Так ось ти старався, подвизався, трудився у Великий піст, щоб увійти до раю. Дійшов майже до вершини. Господь каже тобі: «Увійди в радість твого господа» (Мф. 25:21), але ти на самій вершині натомість вирішив скотитися вниз до свого допостового грішного стану і впав прямо в болото. І якщо сходинки нагору ти насилу долав сорок сім днів, то назад ти скотився миттєво. Такою є фізика духовного життя. А потім, після Світлого тижня приходять до батюшки сумні люди сповідатися: «От так і так, батюшка, вийшло». А священик їм: Як же так? А вони: «От так, батюшка». І гірко розводять руками, і плачуть. Потрібно розпочинати весь шлях наново.

Хай не буде з нами так! Якщо ми Страсний тиждень проводили в храмах, то тим більше Світлий тиждень повинні проводити в них по можливості вранці і ввечері на богослужіннях, по можливості часто причащатися. Тим більше, що підготовка до Таїнства Євхаристії дуже полегшена. Замість звичайних канонів – Великодній канон. Замість ранкових та вечірніх молитов – часи Святого Великодня. Піст тримати не треба. Тільки євхаристичний – з півночі до моменту причастя. Якщо ти був на ранковій службі (чи ввечері), то вдома Пасхальний канон читати не треба. Ти його прослухав у храмі. Він є стрижнем всього богослужіння. Також не слід читати вечірні молитви. Тому що ти після ранку прослухав великодні часи. Ранкові молитви читати також не треба. Тому що ти в храмі перед Літургією прослухаєш великодні часи. Тобі залишається лише сповідь і прийняття Святого Причастя.

Якщо у Великий піст наші храми перетворювалися на лікарні, то на Світлу седмицю храми перетворюються на рай. Це унікальний час, коли в церквах є унікальні богослужіння, що наповнюють душу радістю на весь рік. Увійди до цієї радості. Увійди в рай, а не скачати в пекло гріха.

Джерело 

Вас може зацікавити

22 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

8 вересня – святих мучеників Адріана та Наталії

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич) про те, як важливо цінувати те, що маємо

Редактор Головний