4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Календар

18 березня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 1 Великого посту. Великий піст.

Мч. Конона Ісаврійського (I). Мч. Онисія (I). Мч. Конона градаря (городника) (III). Мц. Іраїди. Мч. Євлогія, що в Палестині. Мч. Євлампія. Прп. Марка (V). Прп. Ісихія (близько 790). Знайдення мощей блгвв. кнн. Феодора Смоленського і чад його Давида та Константина, Ярославських чудотворців (1463). Прмч. Адріана Пошехонського, Ярославського (1550). Сщмч. Миколая Покровського пресвітера (1919); сщмч. Іоанна Миротворцева пресвітера і прмчч. Мардарія (Ісаєва) та Феофана (Графова) (1938). Знайдення мощей свт. і спов. Луки (Войно-Ясенецького), архієп. Кримського (1996). Ікони Божої Матері, йменованої «Виховання».

Богослужбові читання Святого Письма:

На 6-му часі: – Іс. 1:1-20. На вечірні: – Бут. 1:1-13; Притч. 1:1-20.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

«Прииде пост, мати целомудрия»*. А який же був час до того дня? Час блукання. Душа блудила з усім, що потрапляло приємного на очі, – і з особами, і з речами, а повніше з гріховними пристрастями. Кожен має свою пристрасть, якій догоджає в усьому. Пора цьому кінець покласти. Усвідом кожен свою Далілу**, що зв’язує тебе і зраджує злим ворогам, і покинь її. І дано буде тобі більше, ніж Самсону: не волосся тільки відросте – благі помисли, і не сила тільки повернеться – міцність волі, а й очі відкриються – розум стане зрячим і побачить Господа і себе, і те, що навколо тебе, в належному світлі. “Ось тепер час сприятливий, ось тепер день спасіння” (2Кор. 6:2).

*Самогласний першої утрені Великого посту.

**Мається на увазі Даліла, яка зрадила ізраїльського суддю Самсона. Про це оповідається в Книзі Суддів Ізраїлевих (Суд. 16).

Вас може зацікавити

Приймаючи віру в безсмертя душі, людина приймає і те, що кожне її слово та діло піде з нею разом у вічність

Редактор Головний

3 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У неділю 16-у після П’ятидесятниці єпископ Афанасій очолив богослужіння у кафедральному соборі

Редактор Головний