Седмиця 13-а після П’ятидесятниці. Глас 3. |
Посту немає.
|
Початок індикту – церковне новоліття. Прп. Симеона Столпника (459) і матері його Марфи (бл. 428).
Прав. Іісуса Навина (XIV до Р.Х.). Мч. Аїфала диякона, Персидського (380). Мцц. 40 дів постниць і мч. Аммуна диякона, вчителя їх (IV). Мц. Калісти і братів її, мчч. Євода і Єрмогена (309). Прп. Діонисія Малого (до 556) (Рум.).
Прмц. Татіани, мц. Наталії (1937).
Собор Пресвятої Богородиці в Міасинській обители (в пам’ять знайденя її ікони) (864). Чернигівської-Гефсиманської (1869), Александрійської, Августовської (1914) та іменованої “Всеблаженна” (у Казані) ікон Божої Матері.
Євангельські Читання
Новоліттю: 1 Тим., 282 зач., II, 1-7. Лк., 13 зач., IV, 16-22. Прп.: Кол., 258 зач., III, 12-16. Мф., 43 зач., XI, 27-30.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У ЄВАНГЕЛІЄ ЙДЕТЬСЯ ПРО ТЕ, ЩО ГОСПОДЬ НЕ ЗВІСТИТИ ТІЛЬКИ ПРИЙШОВ ПРО ЛІТО ПРИЄМНЕ, АЛЕ І ПРИНІС ЙОГО.
ДЕ Ж ВОНО? У ДУШАХ ВІРЯН. ЗЕМЛЯ НІКОЛИ НЕ БУДЕ ПЕРЕТВОРЕНА У РАЙ, ПОКИ БУДЕ ІСНУВАТИ СПРАВЖНІЙ ПОРЯДОК РЕЧЕЙ; АЛЕ ВОНА Є І БУДЕ НИВОЮ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО РАЙСЬКОГО ЖИТТЯ.
ПОЧАТКИ ЇЇ – В ДУШІ; А ЗМОГА – У БЛАГОДАТІ БОЖІЙ; БЛАГОДАТЬ ЖЕ ПРИНІС НАШ ІІСУС ХРИСТОС – ПРИНІС, ВІДПОВІДНО, ДЛЯ ДУШ ЛІТО ПРИЄМНЕ. ХТО СЛУХАЄ ГОСПОДА І ВИКОНУЄ ВСЕ ЗАПОВІДАНЕ НИМ, ТОЙ ОТРИМУЄ БЛАГОДАТЬ І СИЛОЮ ЇЇ НАСОЛОДЖУЄТЬСЯ У СОБІ ЛІТОМ ПРИЄМНИМ.
ЦЕ ПРАВИЛО ДІЄ У ВСІХ ЩИРО ВІРУЮЧИХ ТА ВСІХ, ХТО ЖИВЕ ПО ВІРІ. ДУМКАМИ НЕ НАПОВНИШ ДУШУ СВОЮ ПРИЄМНІСТЮ; ТРЕБА ДІЯТИ І ПРИЄМНІСТЬ ПОСЕЛИТЬСЯ САМА СОБОЮ. ЗОВНІШНЬОГО СПОКОЮ МОЖЕ НЕ БУТИ НІЯКОГО, А ОДИН ЛИШЕ ВНУТРІШНІЙ, АЛЕ ВІН НЕВІД’ЄМНИЙ ВІД ХРИСТА.
ЗРЕШТОЮ, ЗАВЖДИ БУВАЄ ТАК, ЯКЩО ОСЕЛИТЬСЯ ВНУТРІШНІЙ СПОКІЙ, ЗОВНІШНІ ТУРБОТИ ВЖЕ НЕ МАЮТЬ ТІЄЇ ТЯГОТИ ТА ГІРКОТИ.
ОТЖЕ, І З ЦІЄЇ СТОРОНИ ЛІТО Є ПРИЄМНИМ, ТІЛЬКИ ЗЗОВНІ ВОНО ЗДАЄТЬСЯ ХОЛОДНОЮ ЗИМОЮ.