7.9 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Календар

12 серпня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 9-я після П’ятидесятниці. Глас 7.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАпп. від 70-ти СилиСилуанаКрискента, Єпенета і Андроника (I). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Іоанна Воїна (IV). Прп. Анатолія Оптинського, Молодшого (1922).

Сщмчч. Поліхронія, єп. Вавилонського, Парменія, Єлими і Хрисотеля пресвітерів, Луки і Муко дияконів, мчч. Авдона та Сенніса, князів Персидських, і мчч. Олімпія і Максима (бл. 251). Сщмч. Валентина (Уалентина) єпископа і трьох учнів його, мчч. Прокула, Єфіва й Аполлонія і прав. Авундія (бл. 273). Знайдення мощей прп. Германа Соловецького (1484). Собор Самарських святих.

Сщмч. Іоанна диякона (1918). Воргольської ікони Божої Матері.

Євангельські Читання

1 Кор., 150 зач., XI, 31 – XII, 6. Мф., 74 зач., XVIII, 1-11. Мч.: Рим., 116 зач., XV, 1-7. Мф., 69 зач., XVI, 24-28 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 У Євангелії, котре читається сьогодні у храмах, є такі слова: “Якщо не навернетесь і не станете, як діти, то не ввійдете у Царство Небесне”.

Дитяча побудова серця є зразковою. Діти до тих пір, поки у них не розкрилися егоїстичні прагнення, є прикладом для наслідування.
Що ми бачимо у дітей? Повноту віри, яка не роздумує, беззаперечний послух, щиру любов та спокій під покровом батьків, жвавість та свіжість життя з рухливістю та бажанням навчатися і вдосконалюватися.
Але Спаситель особливо відзначає одну характеристику – це смирення: “хто покориться, як дитина ось ця, то й буде більшим у Царстві Небесному”.
Бо якщо є справжнє смирення, то є і всі чесноти. Воно тоді і є досконалим, коли інші чесноти уже розцвіли у серці і переходять у зрілість; воно є їх вінцем та покровом.
Це таємниця життя духовного у Христі Ісусі Господі нашому. Чим хто вище, тим більш смиренний, бо він ясніше бачить, що не він трудиться для успіху, а “благодать, яка в ньому”; і це є “міра віку виконання Христа”.
Бо головне в Христі Ісусі те, що Він “смирив Себе, будучи покірним навіть до смерті”.

Вас може зацікавити

10 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

30 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний