10.1 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

Єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Божественну Літургію у Свято-Миколаївському храмі Луцька. ФОТО

Щоб переглянути усі фото, наведіть мишку на перше головне фото, після чого з’явиться стрілочка “гортати праворуч”. 


11 серпня Православна Церква згадує Різдво Святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських чудотворця. Цей день є церковною урочистістю для Свято-Миколаївського храму прилуцького села Великий Омеляник, який нині будується.

У день відпусту Божественну Літургію у Свято-Миколаївському храмі звершив єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл. Архіпастирю співслужили настоятель Свято-Покровського храму Луцька архімандрит Афанасій (Герман), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Валентин Марчук та клірик ієромонах Ілля (Вишневський).

Богослужіння відбувалося не у тимчасовому приміщенні, як зазвичай, а в у стінах майбутньої церкви, яка уже зведена та прикрашена куполом і хрестом. Перед Літургією єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл благословив заснування нового храму із закладанням освяченої капсули.

Майбутній храм був вщент переповнений вірянами, а окрасою відправи Божественної Літургії став спів місцевого хору під керівництвом Олени Марчук. Багато прихожан цього дня приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя. Після Літургії єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звернувся до вірних із архіпастирським словом проповіді, а також привітав кліриків і громаду Свято-Миколаївської церкви із храмовим відпустом.

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл, вручив ієромонаху Іллі (Вишневському) орден святого преподобного Іллі Муромця Печерського, а старості храму Федору Морозу – орден святителя Миколая.

Владика також вручив благословенні грамоти Волинської єпархії будівничим та активним парафіянам храму, а також місцевому хору. Церковну відзнаку – хрест із прикрасами – отримав у подарунок від волинського архіпастиря протоієрей Валентин Марчук.

Наприкінці Богослужіння єпископ Нафанаїл звершив чин освячення семи дзвонів для майбутнього храму.

Текст – Костянтин Олексюк

Фото – Дарина Зінькевич

 

Вас може зацікавити

Архіпастир очолив Літургію у Волинській духовній семінарії та помолився за захисників і захисниць України

Редактор Головний

У день Преображення Господнього Архіпастир звершив святкове богослужіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про те, що людину робить святою

Редактор Головний