Cедмиця 28 після П’ятидесятниці. | Різдвяний піст. |
Мч. Парамона і з ним 370-ти мучеників (250). Мч. Філумена (близько 274). Прп. Акакія Синайського (VI). Сщмч. Сатурніна, першого єп. Тулузького (III). Сщмч. Авива, єп. Некреського (VI) (Груз.). Прп. Нектарія Печерського, в Ближніх печерах (XII). Свт. Мардарія (Ускоковича), єп. Американо-Канадського (1935) (Серб.). Сщмч. Сергія Кочурова пресвітера (1941). |
Євангельські Читання
На літ.: – Ап.: 2Тим. 3:16-4:4 (зач. 297) Єв.: Лк. 19:45-48 (зач. 98)
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Дім Мій є дім молитви” (Лк.19:46). І точно, тільки увійди в храм, і вже покликає тебе на молитву. Усе тут так розташовано і так робиться, щоб налаштовувати і сприяти молитві. Тому, якщо хочеш зігріти молитву в серці своєму, ходи частіше в храм Божий. Вдома так не помолишся, як у храмі. Є такі, які й удома тепло моляться, але якщо вдома так, то наскільки вище того в храмі? Але буваючи в храмі, не тілом тільки бувай у ньому, а більше духом. Стань, де тихіше, і бачачи розумом Господа перед собою, виливай перед Ним душу свою.
Мрії розганяй, турбот не допускай, і одній справі приділяй увагу – справі молитви. Підіймай важку душу вгору і дебелість її розбивай спогляданням речей Божественних. Якщо є що за тобою, зніми з себе покаянням і обітницею виправлення. Якщо совість не сита, додай справ самовіддачі та любові. Стоячи в храмі, підготуйся і на весь час, як будеш поза храмом, не відступати від Господа думкою, а “завжди бачити Його перед собою” (Пс. 15:8), щоб “не похитнулися стопи твої” (Пс. 16:5) з правого шляху на неправий.
Від цього, коли прийдеш до храму, тобі легше буде тримати себе в ньому, як належить. А від гідного перебування в храмі, знову легше буде тобі утримати увагу перед Господом, коли будеш поза храмом… І так піде все вище і вище зростати твоє перебування в Господі, а більше цього чого ще бажати?