20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Проповіді Публікації

Пасхальне послання архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла

«…просветимся, людие: Пасха, Господня Пасха!

От смерти бо к жизни и от земли к небеси

Христос Бог нас приведе, победную поющия».

(Ірмос першої пісні Пасхального канону)

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

У цих словах криється увесь сенс нашої віри. Вони є фундаментом, на якому будується життя кожного православного християнина. Воскресіння Христове доводить, що життя наше є сильнішим за смерть, що любов – сильніша за ненависть.

Воскресіння Христове лежить в основі християнської віри. Без нього і сама віра, і проповідь є даремні, марні та не мають сенсу! Святитель Іоанн Златоустий так говорить про Спасителя: «Сам Він воскрес, розірвавши пута смерті, і нас воскресив, розірвавши сіті наших гріхів». Від часу Воскресіння Христового для людства почалося нове життя – не тимчасове, а вічне. У цьому і полягає найвеличніше торжество християнської віри.

Христос Воскрес – і подолане жало смерті, тремтить пекло, відкриваються благодатні двері Царства Небесного! Уся земля радіє: і світ Горний, і світ земний славословлять воскреслого Спасителя.

Ми вітаємо один одного вічно живими апостольськими словами: «Христос воскрес!» Це радісне, життєствердне вітання промовляє світу найважливішу, велику істину, з якої після зішестя Святого Духа і почалася Євангельська проповідь по усьому світу. Христове Воскресіння, як навчає нас преподобний авва Ісаія, стало життям та зціленням від пристрастей для віруючих у Нього, щоб вони жили з Богом та приносили плоди правди.

Подумаймо ще раз про те, Хто постраждав, Кого розіп’яли та поховали в образі раба, кого Воскресіння ми святкуємо? Господь Іісус Христос – істинний Бог, Єдинородний Син Божий, Творець світу, Боголюдина та Спаситель усього людства.

Як хресною Христовою смертю звершено наше викуплення від гріха, так і Його Воскресінням нам подароване життя вічне. Тому Воскресіння Христове – це предмет постійного святкування Церкви, невимовної радості, яка досягає своєї вершини у день Святої християнської Пасхи. Адже Воскресінням не тільки переможене пекло, але і від Отця посланий Святий Дух.

З Біблії ми знаємо, що Бог не створив смерть, а навпаки – Він створив людину для вічного життя у постійній внутрішній гармонії. Людина повинна була лише стверджуватися у добрі, проявляючи любов до Бога, як благоговійний син до свого батька. Утім, вона не витримала випробування цією любов’ю і з її вини гріх увійшов у світ, і з гріхом смерть (Рим. 5,12). Нехтування благої волі Творця і називається гріхопадінням. Переступивши заповідь Божу, перший Адам вважав себе центром
усього життя. Через переважання егоїзму було втрачено єднання не тільки людини з Богом, але і людини з людиною. Зникла любов, з’явилася ворожнеча, найгіршим проявом якої є вбивство. Історія людства показує гіркі плоди боговідступництва.

До подвигу Христа людство було поневолене гріхом. І тільки Господь наш Іісус Христос Своїм Хрестом з’єднав людину з Богом. Він став за нас клятвою, приніс Себе у жертву, щоб взяти гріхи багатьох та зняти з нас нашу ж вину. Він гріхи наші Сам возніс тілом Своїм на древо, щоб ми, звільнившись від гріхів, жили для правди (1 Пет. 2, 24). Стражданнями Спасителя людство віднайшло душевний спокій, примирення з Богом та невимовну радість від відчуття близькості
Небесного Отця. Воскресінням Христовим відкрилися ворота Царства Небесного. Світ врятований… Христос Воскрес і у всіх нас з’явилася надія на наше воскресіння та життя вічне. Виконання Євангельських заповідей дає кожній людині цей найвеличніший дар Божий.

Дорогі отці, брати, сестри і всі вірні чада Волинської та Луцької єпархії! Сердечно вітаю усіх Вас зі світлим святом Воскресіння Христового! Нехай Воскреслий Христос буде усім нам Помічником, Покровителем та Спасителем у цей складний для всієї країни час. І нехай сподобить усіх нас бути наслідниками вічної радості в невечірнім Дні Царства Божого.

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

З архіпастирським благословенням
НАФАНАЇЛ,
АРХІЄПИСКОП
ВОЛИНСЬКИЙ І ЛУЦЬКИЙ

Пасха Христова, 2023-й рік
м. Луцьк

Вас може зацікавити

У кафедральному соборі піднесуть молитву за волинських журналістів

Редактор Головний

Попри катакомбні умови віряни щасливі, бо мають де молитися: Як живе новостворена релігійна громада на честь свт. Спиридона Триміфунтського у Луцьку

Редактор Головний

У четверту річницю упокоєння митрополита Ніфонта архієпископ Нафанаїл звершив панахиду

Редактор Головний