13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

13 грудня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 28 після П’ятидесятниці. Різдвяний піст.
Апостола Андрія Первозванного (близько 62). Свт. Фрументія, архієп. Індійського (Ефіопського) (близько 380). Сщмч. Іоанна Честнова пресвітера (1937). Перше знайдення Малочернеччинського образа Христа Спасителя «Хліб Життя» (1887)

Євангельські Читання

Утр.: – Мф. 4:18-23 (зач. 9). На літ.: – Ап.: 2Тим. 4:9-22 (зач. 299).; Ап.: 1Кор. 4:9-16 (зач. 131). Єв.: Лк. 20:1-8 (зач. 99).; Ап.: Ін. 1:34-51 (зач. 5).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Покликав Господь Петра й Андрія, і вони негайно, залишивши все, пішли за Ним. Покликав Він Якова та Іоанна, і вони теж негайно залишили все і пішли за Господом. Чому ж вони так скоро й охоче пішли? Тому, що побачили краще. Такий уже закон у нас у душі, що, дізнавшись і скуштувавши найкраще, вона відвертається від гіршого і кидає його. Тут відбувається те саме, що потім Господь зобразив у притчі про скарб, схований на полі, і про дорогоцінну перлину. Цей скарб і перлина – віра в Господа і спілкування з Ним за силою віри.

 

Володарями цього ми називаємося ще в хрещенні. Чому ж ми так мало цінуємо такий скарб і, мало цінуючи, міняємо на пустку? Тому, що під час виховання не вводять нас у смак цього скарбу, і він стає чужим нашому серцю. Серце наше не знає цього найкращого. Воно знає тільки, що з недоброго менш недобре і що більш, і на цьому засновує свій погляд.

 

Тут причина вся, чому інших кличе Господь і вони йдуть, а ми, і покликані, тікаємо від Нього.

Вас може зацікавити

Для чого потрібен Великий піст

Редактор Головний

4 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл звершив Вечірню з виносом Плащаниці. ФОТО

Редактор Головний