16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Всі новини Календар

11 січня 2023 року – календар з повчанням

Мчч. 14 000 немовлят, від Ірода у Віфлеємі вбитих (I). Прп. Маркела, ігумена обителі «Незасинаючих» (485).

Прп. Фадея спов.(818). Прпп. Марка гробокопателя, Феофіла та Іоанна, Печерських, у Ближніх печерах (XI–XII). Прп. Феофіла Омуцького (ХV). Прп. Іова Княгиницького (1621). Прп. Василіска Сибірського (1824). Сщмч. Володимира Троєпольського пресвітера (1905). Сщмч. Феодосія Бєленького пресвітера (1938); мцц. Наталії Васильєвої, Наталії Силуянової, Євдокії Гусєвої, Анни Боровської, Матрони Наволокиної, Варвари Дерев’ягіної, Анни Попової, Євдокії Назіної, Євфросинії Денисової, Агрипини Кисєльової, Наталії Сундукової (1942). Прп. Лаврентія Чернігівського (1950).

Євангельські Читання

Як., 50 зач., I, 1-18. Мк., 51 зач., XI, 23-26. Мчч.: 2 Кор., 180 зач., V, 15-21. Мф., 4 зач., II, 13-23

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЯКЩО НЕ ВІДПУСТИТЕ ІНШИМ ГРІХИ ПРОТИ ВАС, ТО І ОТЕЦЬ ВАШ НЕБЕСНИЙ НЕ ВІДПУСТИТЬ ВАМ ГРІХІВ ВАШИХ, СКАЗАВ ГОСПОДЬ. ХТО НЕ ВІДПУСКАЄ ІНШИМ? ПРАВЕДНИК АБО ТОЙ, ХТО ДУМАЄ, ЩО ВІН ПРАВЕДНИЙ. ТАКОМУ НІЧОГО НЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ, ЯК СУДИТИ ТА ПРОМОВЛЯТИ ТІЛЬКИ ВИРОКИ І ВИМАГАТИ СТРАТИ ВИНУВАТИМ.

 

ХТО Ж ВІДЧУВАЄ СЕБЕ ГРІШНИМ, ТОМУ ЩО ДО ІНШИХ? НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ У НЬОГО ЯЗИК ОСУДИТИ ІНШОГО, КОЛИ СОВІСТЬ САМОГО НЕВПИННО ВИКРИВАЄ ТА НЕВПИННО ГРОЗИТЬ ПРАВЕДНИМ СУДОМ БОЖИМ. ОТОЖ, ЧИ НЕ ГРІШИТИ КРАЩЕ, АНІЖ ВДАВАТИ ПРАВЕДНИКА? НІ, ВСІЛЯКО РЕВНУЙ ЗА ПРАВЕДНІСТЮ; АЛЕ ПРИ ВСІЙ ТВОЇЙ ПРАВЕДНОСТІ УСВІДОМЛЮЙ, ЩО ТИ – РАБ НЕПОТРІБНИЙ, ТА УСВІДОМЛЮЙ ПОМИСЛОМ НЕРОЗДВОЄНИМ, ТОБТО НЕ ТАК, ЩО СПЕРЕДУ СТОЇТЬ ДУМКА ПРО СВОЮ НЕПОТРІБНІСТЬ, А ПОЗАДУ ХОВАЄТЬСЯ ПОЧУТТЯ ПРАВЕДНОСТІ, АЛЕ СВІДОМІСТЮ ТА ПОЧУТТЯМ ВІДЧУВАЙ СЕБЕ НЕПОТРІБНИМ.

 

КОЛИ ДІЙДЕШ ДО ЦЬОГО (А ДО ЦЬОГО ТРЕБА ДОХОДИТИ, БО ВОНО НЕ РАПТОМ ЗДОБУВАЄТЬСЯ) – ТОДІ, ЯК БИ НЕ ЗГРІШИВ ПРОТИ ТЕБЕ БРАТ ТВІЙ, ВИМАГАТИ НЕ БУДЕШ, ОСКІЛЬКИ СОВІТЬ БУДЕ КАЗАТИ: “А НЕ ТОГО ЩЕ ВАРТУЄШ, МАЛО ТОБІ ЦЬОГО”, – І ПРОСТИШ; А ПРОСТИВШИ, САМ УДОСТОЇШСЯ ПРОЩЕННЯ. ТАК ВСЕ ЖИТТЯ: ПРОЩЕННЯ ЗА ПРОЩЕННЯ, А НА СУДІ ЗА ЦЕ БУДЕ ТОБІ ВСЕПРОЩЕННЯ.

Вас може зацікавити

6 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Маленький синочок залишився без тата: клірики Житнівського благочиння звершили Чин поховання воїна

Редактор Головний

Дорогу встелили квітами: У Костюхнівці попрощалися з бійцем ЗСУ Іваном Кравцем

Редактор Головний