20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

10 січня 2023 року – календар з повчанням

Мчч. 20 000, у Нікомідії в церкві спалених, та інших, які там само, поза церквою, постраждали: Гликерія пресвітера, Зінона, Феофіла диякона, Дорофея, Мардонія, Мигдонія диякона, Індиса, Горгонія, Петра, Євфимія, мцц. Агафії, Домни, Феофіли та інших (302).

Ап. від 70-ти Никанора (34). Прп. Ігнатія Ломського, Ярославського (1591). Прп. Корнилія Крипецького (1903). Сщмчч. Никодима (Кононова), єп. Бєлгородського, і Аркадія Решетникова диякона (1918); сщмч. Олександра Дагаєва пресвітера (1920). Сщмчч. Феоктиста Хоперскова, Леоніда Вікторова і Миколая Родимова пресвітерів (1937); сщмчч. Арефи Насонова і Олександра Цицеронова пресвітерів (1938). Прп. Смарагди Ніжинської (1945).

Євангельські Читання

Євр., 333 зач., XІI, 25-26; ХІІІ, 22-25. Мк., 50 зач., XI, 11-23. Мчч.: Рим., 96 зач. (від полу), VIII, 3-9. Лк., 51 зач. (від полу), X, 19-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СМОКІВНИЦЯ, ПОКРИТА ЛИСТЯМ, БУЛА КРАСИВОЮ З ВИГЛЯДУ, АЛЕ НЕ УДОСТОЇЛАСЬ ВОНА СХВАЛЕННЯ ВІД ГОСПОДА, ТОМУ ЩО НЕ БУЛО НА НІЙ ПЛОДІВ, А ПЛОДІВ НЕ БУЛО ТОМУ, ЩО НЕ БУЛО ВНУТРІШНЬОЇ ПЛОДОНОСНОЇ СИЛИ. СКІЛЬКИ ТАКИХ СМОКІВНИЦЬ БУВАЄ У МОРАЛЬНОМУ ПЛАНІ! НА ВИГЛЯД ВСЕ СПРАВНО, А ВСЕРЕДИНІ НІЧОГО НЕМАЄ. ПОМІРКОВАНІ, ЧЕСНІ ТА ВСЕ ХРИСТИЯНСЬКЕ ВИКОНУЮТЬ, А ДУХУ ЖИТТЯ У ХРИСТІ ІІСУСІ НЕ МАЮТЬ; ВІД ТОГО НЕ МАЮТЬ ПЛОДІВ ЖИВИХ; А ТЕ, ЩО Є В НИХ, ТІЛЬКИ ЗДАЄТЬСЯ ПЛОДОМ, А НАСПРАВДІ НЕ Є НИМ.

 

У ЧОМУ Ж ДУХ ЖИТТЯ В ХРИСТІ ІІСУСІ? НА ЦЕ СКАЖЕМО: ОДНЕ В НЬОМУ ВІД ГОСПОДА, А ІНШЕ – ВІД НАС. ЩО ВІД ГОСПОДА, ТЕ, ВЛАСНЕ, І Є ПЛОДОНОСНА ДУХОВНА СИЛА; А ЩО ВІД НАС, ТО ТІЛЬКИ ПРИЄМНИК ЦІЄЇ СИЛИ. ПРО ОСТАННЄ І ПОТУРБУЙСЯ БІЛЬШЕ. ТУТ КОРІНЬ – ПОЧУТТЯ, ЩО ТИ ГИНЕШ І ЩО ЯКЩО НЕ ГОСПОДЬ – ЗАГИНЕШ. ЗВІДСИ ВСЕ ЖИТТЯ, ПІД ЧАС УСІХ СПРАВ – СЕРЦЕ СМИРЕННЕ.

 

ДАЛІ, ОСКІЛЬКИ МАЙБУТНЄ НЕВІДОМЕ, А ВОРОГІВ БАГАТО ТА СПОТИКАННЯ МОЖЛИВЕ ЩОХВИЛИНИ, ТО СТРАХ ТА ТРЕПЕТ У СПРАВІ СПАСІННЯ ТА БЕЗПЕРЕСТАННЕ БЛАГАННЯ: “ИМИЖЕ ВЕСИ СУДЬБАМИ, СПАСИ МЯ”. ГОРЕ ТОМУ, ХТО СПОЧИВАЄ НА ЧОМУСЬ-НЕБУДЬ, ОКРІМ ГОСПОДА; ГОРЕ І ТОМУ, ХТО ТРУДИВСЯ ДЛЯ ЧОГОСЬ-НЕБУДЬ, КРІМ ГОСПОДА! ЗАПИТАЙ СЕБЕ, ХТО ТРУДИТЬСЯ У СПРАВАХ, ЯКІ ВВАЖАЮТЬСЯ БОГОУГОДНИМИ, ДЛЯ КОГО ТРУДИШСЯ? ЯКЩО СОВІСТЬ СМІЛИВО ВІДПОВІСТЬ: ТІЛЬКИ ДЛЯ ГОСПОДА – ДОБРЕ; А ЯКЩО НІ – ТИ БУДУЄШ ДІМ НА ПІСКУ. ОСЬ КІЛЬКА УКАЗАНЬ ПРО ПЛОДОНОСНИЙ ВНУТРІШНІЙ ДУХ. З ЦЬОГО І ПРО ІНШЕ ДУМАЙ.

Вас може зацікавити

Чи можна прибирати у день свята

Редактор Головний

Захищав Батьківщину з 2014 року: у селі Чорниж поховали загиблого воїна

Редактор Головний

Чи можна водити дітей на ялинку до Різдва?

Редактор Головний