13.9 C
Lutsk
Субота, 4 Травень, 2024
Всі новини Календар

1 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Неділя 17 після П’ятидесятниці.                                        Посту немає.


Прп. Євменія, єп. Гортинського (VII). Мц. Аріадни (II). Мцц. Софії та Ірини (III). Мч. Кастора. Мчч. Бідзина, Шалви та Єлизбара, князів Ксанських (1660) (Груз.). Прп. Євфросинії Суздальської, у миру Феодулії (прославлення 1698). Прп. Іларіона Оптинського (1873). Сщмчч. Олексія Кузнецова і Петра Дьяконова пресвітерів (1918); сщмчч. Амфілохія (Скворцова), єп. Красноярського, Іоанна Васильєва, Бориса Боголєпова, Михаїла Скобельова, Володимира Чекалова, Веніаміна Благонадєждіна, Константина Твердислова пресвітерів і мч. Сергія Ведернікова (1937). Собор новомучеників і сповідників землі Володимирської. Молченської (1405), Барської (XVII), йменованої «Цілителька» (XVIII) та Староруської (повернення її до Старої Русси у 1888 р.) ікон Божої Матері. Перенесення мощей мч. Парфенія на Галичину (1784) (перехідне святкування в Неділю після Воздвиження). Знайдення мощей прп. Іони Київського (1993) (перехідне святкування в Неділю після Воз­движення). Собор усіх святих воїнів (перехідне святкування в Неділю після Воздвиження).


Євангельські Читання

Утр.: – Лк. 24:36-53 На літ.: – Ап.: Неділі після Возвиженням: Гал. 2:16-20 (зач. 203).; Рядове: 2Кор. 6:16-7:1 (зач. 182 від полу). Єв.: Неділі після Возвиженням: Мк. 8:34-9:1 (зач. 37).; Рядове: Мф. 15:21-28 (зач. 62 про хананеянку).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе, і візьме хрест свій, і йде за Мною” (Мк. 8:34).

За Господом хрестоносцем не можна йти без хреста; і всі, хто йде за Ним, неодмінно йдуть із хрестом. Що ж таке цей хрест? Всякого роду незручності, тяготи і прикрощі, що налягають і ззовні, і зсередини на шляху сумлінного виконання заповідей Господніх у житті за духом Його приписів і вимог. Такий хрест так зрощений із християнином, що де християнин, там і хрест цей, а де немає цього хреста, там немає і християнина. Всебічна полегшеність і життя в втіхах не личить християнину істинному. Завдання його себе очистити і виправити. Він, як хворий, якому треба робити то припікання, то відрізання, а цьому як бути без болю? Він хоче вирватися з полону ворога сильного; а цьому як бути без боротьби і ран? Вона має йти наперекір усім порядкам, що її оточують, а це як витримати без незручностей і утисків? Радуйся ж, відчуваючи на собі хрест, бо це знак, що ти йдеш слідом за Господом, шляхом спасіння в Рай. Потерпи трохи. Ось-ось кінець і вінці!

Силу Вознесіння Господнього апостол Павло виражає так: “піднявшись на висоту, полонив полон, і дав дари людям” (Єф.4:8).

Віддавши належне правді Божій, Господь відчинив для нас усі скарби благодаті Божої. Це і є полон, або здобич внаслідок перемоги. Початок роздавання цієї здобичі людям є зішестя Святого Духа, Який, зійшовши раз, завжди перебуває в Церкві і кожному подає, що кому потрібно, беручи все з того ж раз полоненого полону.

Прийди кожен і бери. Але підготуй скарбосховище – чисте серце; май руки, чим брати – віру, яка не сумнівається, і прийди прагненням з надією і невідступною молитвою.

Вас може зацікавити

Керуючий справами УПЦ розповів, чому не треба боятися «останніх часів»

Редактор Головний

28 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 січня 2021 року – православний календар

Редактор Головний