6.1 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

1 травня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 3 після Пасхи. Посту немає.
Прп. Іоанна, учня прп. Григорія Декаполита (820–850). Мчч. Віктора, Зотика, Зінона, Акиндина та Северіана (303). Свт. Косми спов., єп. Халкідонського, та прп. Авксентія (815–820). Мч. Іоанна Нового з Яніни (1526). Сщмч. Віссаріона Селініна пресвітера (1918). Прмц. Тамари (Сатсі) ігумені (1942). Максимівської ікони Божої Матері (1299).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 6:8-7:5,47-60 (зач. 17). Єв.: Ін. 4:46-54 (зач. 13).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Св. Стефан каже: “Всевишній не в рукотворних храмах живе… Який дім збудуєте Мені, каже Господь, або яке місце для спокою Мого?”. Тільки нерукотворний храм серця може вмістити Бога, як сказав Господь: “хто любить Мене, той дотримається Моїх слів, і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю в нього створимо” (Ін.14:23). Як це відбувається – незбагненно для нас; але воно так є, бо очевидно буває, що тоді “Бог викликає в вас і хотіння, і чин за доброю волею Своєю” (Флп.2:13).

 

Не міркуй і тільки віддай Господу серце твоє, а Він Сам влаштує з нього храм Собі, але віддай нероздільно. Якщо будуть частини невіддані, то з нього не можна буде влаштувати цільного храму, бо одне буде гниле, інше розбите – і вийде, якщо тільки вийде, храм з дірками, або без даху, або без дверей. А в такому жити не можна; Господа в ньому й не буде. Тільки здаватися буде, що це храм, а насправді якесь нагромадження.

Вас може зацікавити

Як православним ставитися до Нового року?

Редактор Головний

“Друга Пасха”: Свято-Димитрівська парафія села Вишнів молитовно відзначила престольне свято

Редактор Головний

У Волинській духовній семінарії розпочався ювілейний навчальний рік

Редактор Головний