9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Календар

3 січня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 29-я після П’ятидесятниц Глас 3.
Різдвяний піст.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМц. Іуліанії  і з  нею 500 мужів та 130-ти жон, що в Нікомідії постраждали (304). Совершается служба с полиелеемСвт. Петра, митр. Київського (Московського) і всієї Русі, чудотворця (1326).

Мч. Фемістоклія (251). Блгв. кн. Іуліанії Вяземської (1406). Преставлення блж. Прокопія, Христа ради юродивого, В’ятського (1627). Свт. Філарета, митр. Київського (1857).

Сщмч. Михаїла пресвітера (1918). Сщмч. Сергія диякона (1937). Сщмч. Никити, єп. Бєльовського (1938). Сщмч. Леонтія диякона (1940).

Євангельські Читання

Утр. – Ів., 35 зач. (від полу́), X, 1-9. Літ. – Євр., 308 зач., III, 5-11, 17-19. Мк., 42 зач., IX, 42 – X, 1. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен  день року

“БО ПОСОЛИТЬСЯ КОЖЕН ОГНЕМ, І КОЖНА ЖЕРТВА ПОСОЛИТЬСЯ СІЛЛЮ”. ПЕРЕД ЦИМ ГОВОРИВ ГОСПОДЬ ПРО ТЕ, ЩО СЛІД БУТИ ГОТОВИМ НА РІЗНОГО РОДУ ПОЖЕРТВИ І НА ВСЯКІ СПРАВИ САМОПОЖЕРТВИ, ЛИШЕ БИ ВИСТОЯТИ НА ДОБРОМУ ШЛЯХУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ХОЧА БИ ЖЕРТВИ ЦІ БУЛИ ДОРОГІ НАМ, ЯК ОКО, АБО НЕОБХІДНІ, ЯК ПРАВА РУКА, ТРЕБА ПРИНЕСТИ ЇХ НАВІТЬ НЕ ЗАДУМУЮЧИСЬ; БО ЯКЩО ПОШКОДУЄШ ПРИНЕСТИ ТАКУ ЖЕРТВУ, І ЯК НАСЛІДОК ТОГО ЗАХОПИШСЯ ЗІЙТИ З ПРАВИЛЬНОГО ШЛЯХУ НА НЕПРАВИЛЬНИЙ, ТО ВИМУШЕНИЙ БУДЕШ У НАСТУПНОМУ ЖИТТІ СТРАЖДАТИ ВІЧНО.

 

ОТОЖ, ПРИНЕСИ ЖЕРТВУ, БОЛІСНУ ТА СКОРБОТНУ ТУТ, ЩОБ УНИКНУТИ МУК ТАМ. БЕЗ ВОГНЯНОГО ОЧИЩЕННЯ ТУТ НЕ МОЖНА БУТИ СПАСЕННИМ ВІД ВОГНЮ ВІЧНОГО. КОЖЕН, ХТО БАЖАЄ БУТИ СПАСЕННИМ, ПОВИНЕН ПРОЙТИ ВОГНЯНЕ ОЧИЩЕННЯМ. УСІ МИ, ЗА ЗАКОНОМ СТВОРЕННЯ, ПОВИННІ ПРИНЕСТИ СЕБЕ У ЖЕРТВУ БОГУ; АЛЕ ВСЯКИЙ З НАМ НЕЧИСТИЙ. ТРЕБА, ЗНАЧИТЬ, ОЧИСТИТИ СЕБЕ, ЩОБ З НАС СКЛАЛАСЯ ЖЕРТВА, ЩО БУДЕ ПРИЄМНА БОГУ.

 

АЛЕ СТАНЬ СЕБЕ ОЧИЩАТИ, ВІДРИВАТИ ПРИСТРАСТІ ВІД ДУШІ, БУДЕ БОЛЯЧЕ, ЯК ВІД ОБПАЛЕННЯ ВОГНЕМ. ЦЯ ДІЯ ВНУТРІШНЬОГО САМООЧИЩЕННЯ СХОЖА НА ДІЮ ВОГНЮ, ЩО ОЧИЩУЄ МЕТАЛ. МЕТАЛ НЕ МАЄ ВІДЧУТТІВ. НАВІТЬ ЯКЩО БИ ДАТИ ЙОМУ ПОЧУТТЯ, ТО ВІН І ОЧИЩЕННЯ, І ОПІК ВІДЧУВАВ БИ ОДНОЧАСНО; ЦЕ Ж САМЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ І З ЛЮДИНОЮ, ЯКА САМООЧИЩУЄТЬСЯ. ПРОЙШОВШИ ЦЮ ДІЮ, ВОНА БУВАЄ НІБИ ВСЯ ОБПЕЧЕНА ВОГНЕМ.

 

ОЧИЩУВАЛЬНИЙ ВОГОНЬ ПРОХОДИТЬ УСІМА ЧАСТИНАМИ ЇЇ, ЯК СІЛЬ ПРОНИКАЄ ТІЛОМ. І ТІЛЬКИ ТОЙ, ХТО ПІДДАЄТЬСЯ ЦІЙ ДІЇ, БУВАЄ СПРАВЖНЬОЮ БОГОРОДНОЮ ЖЕРТВОЮ; ТОМУ І НЕОБХІДНО ВСЯКОМУ БУТИ СОЛЕНИМ ВОГНЕМ ПОДІБНО ТОМУ, ЯК У СТАРОМУ ЗАВІТІ ВСЯКА ЖЕРТВА БУЛА ОСОЛЕНА ПЕРЕД ТИМ, ЯК ЇЇ МАЛИ ПРИНЕСТИ У ЖЕРТВУ.

Вас може зацікавити

23 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний