25.6 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Календар

2 травня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 3 після Пасхи. Посту немає.
Прп. Іоанна Ветхопечерника (VIII). Мчч. Феони, Христофора та Антоніна (303). Сщмч. Пафнутія, єп. Єрусалимського. Свт. Георгія спов., єп. Антіохії Пісідійської (813–820). Свт. Трифона, патр. Константинопольського (933). Прп. Никифора Катавадського ігумена. Свт. Віктора (Островидова) спов., єп. Глазовського (1934). Блж. Матрони (1952).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 8:5-17 (зач. 18). Єв.: Ін. 6:27-33 (зач. 20).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“УВІРУВАВ І САМ СИМОН ТА, ОХРЕСТИВШИСЬ, НЕ ВІДХОДИВ ВІД ФИЛИПА”. І ВІРУВАВ І ХРЕСТИВСЯ, А НІЧОГО НЕ ВИЙШЛО З НЬОГО. СЛІД ДУМАТИ, ЩО У ЙОГО ВІРІ БУЛО ЩОСЬ НЕ ТАК, ЯК МАЄ БУТИ.

 

ВІРА ЩИРА – ЗАПЕРЕЧЕННЯ СВОГО РОЗУМУ. ТРЕБА РОЗУМ ОГОЛИТИ ТА ЯК ЧИСТУ ДОШКУ ВІДДАВАТИ СЕБЕ ВІРІ, ЩОБ ВОНА НАКРЕСЛИЛА СЕБЕ НА НІЙ ЯК Є, БЕЗ ВСЯКОГО ДОМІШКУ СТОРОННІХ РЕЧЕЙ ТА ПОЛОЖЕНЬ. КОЛИ В РОЗУМІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ СВОЇ ПОЛОЖЕННЯ, ТОДІ, ПІСЛЯ НАПИСАННЯ НА НЬОМУ ОСНОВ ВІРИ, ВИЯВЛЯЄТЬСЯ У НЬОМУ СУМІШ ПОЛОЖЕНЬ: СВІДОМІСТЬ БУДЕ ПЛУТАТИСЯ, БЛУКАЮЧИ МІЖ ДІЯМИ ВІРИ ТА МУДРУВАННЯМИ РОЗУМУ.

 

ТАКИМ І БУВ СИМОН – ОБРАЗ ДЛЯ ВСІХ ЄРЕТИКІВ; ТАКИМИ Є І ВСІ, ХТО ЗІ СВОЇМИ МУДРУВАННЯМИ ВСТУПАЮТЬ У ВІРУ, ЯК РАНІШЕ, ТАК І ТЕПЕР. ВОНИ ПЛУТАЮТЬСЯ У ВІРІ, І НІЧОГО З НИХ НЕ ВИХОДИТЬ, ОКРІМ ШКОДИ; ДЛЯ СЕБЕ – КОЛИ ВОНИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ БЕЗМОВНИМИ, ДЛЯ ІНШИХ – КОЛИ НЕ УТРИМУЄТЬСЯ У НИХ ОДНИХ ЦЯ ПЛУТАНИНА, А ПРОРИВАЄТЬСЯ НАЗОВНІ, ЧЕРЕЗ ЇХ БАЖАННЯ БУТИ ВЧИТЕЛЯМИ.

 

ЗВІДСИ ЗАВЖДИ ВИХОДИТЬ ПАРТІЯ ЛИЦЬ БІЛЬШ ТА МЕНШ ПОГРІШНИХ У ВІРІ, З НЕЩАСЛИВОЮ ВПЕВНЕНІСТЮ В НЕПОГРІШНОСТІ ТА ТЯЖКИМ ПОЗИВОМ УСІХ ПЕРЕРОБИТИ НА СВІЙ ЛАД.

Вас може зацікавити

25 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Проректор ВДС з наукової роботи прот. Олександр Федчук взяв участь у круглому столі до 80-х роковин трагедії у Бабиному Яру в Києві

Редактор Головний