18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

1 січня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 28-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
Субота перед Різдвом Христовим
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Воніфатія (290).

Мчч. ІлліПрова та Ариса, єгиптян (308). Мчч. Полієвкта і Тимофія диякона (IV). Свт. Григорія, єп. Оміритського (бл. 552). Свт. Воніфатія Милостивого, єп. Ферентійського (VI). Прп. Іллі  Муромця, Печерського (1188). Прп. Амфілохія Почаївського (1970).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 16 зач., VI, 1-13. Літ. – Суботи перед Різдвом Христовим: Гал., 205 зач., III, 8-12. Лк., 72 зач., XIII, 18-29. Ряд.: Єф., 218 зач., I, 16-23. Лк., 74 зач., XIV, 1-11.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

КОЛИ ЗВАНИЙ БУДЕШ КУДИСЬ, НЕ СІДАЙ НА ПЕРШЕ МІСЦЕ. УЗАГАЛЬНИВШИ ЦЕ, ОТРИМАЄМО: ЗАВЖДИ І КРУГОМ ТРИМАЙСЯ БУТИ СЕРЕД ОСТАННІХ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

У ЦЬОМУ ПРОСТОМУ ПРАВИЛІ СКОРОЧЕНО ВИРАЖЕНО ВЕСЬ БАГАТИЙ СЕНС СМИРЕННЯ. ВІЗЬМИ ЙОГО, СЯДЬ ТА ПЕРЕГЛЯНЬ УСІ МОЖЛИВІ ВИПАДКИ ТВОГО ЖИТТЯ І НАПЕРЕД ВИБЕРИ СЕБЕ У ВСІХ ЇХ ОСТАННЮ ЧАСТИНУ. ЦЕ ОСТАННЄ БУДЕ ПРАКТИКОЮ СМИРЕННЯ, ЯКЕ ВІД ЗОВНІШНІХ СПРАВ МАЛО ПО МАЛУ ПЕРЕЙДЕ В СЕРЕДИНУ І ПОКЛАДЕ ТАКІ ЗАЧАТКИ СМИРЕННЯ.

 

ЧАС ВІДРОСТИТЬ ЦЕ НАСІННЯ СЕРЕД ТІЄЇ Ж ПРАКТИКИ ТА СМИРЕННЯ ЗБАГАТИТЬ, ЗРЕШТОЮ, ВСЮ ДУШУ ТА ТІЛО І ВСІ ЗОВНІШНІ СПРАВИ. ЩО Ж БУДЕ? А ТЕ, ЩО ВЕЛИЧ МОРАЛЬНА БУДЕ СІЯТИ НА ОБЛИЧЧІ ТВОЄМУ ТА ПРИВАБЛЮВАТИ ЗАГАЛЬНУ УВАГУ; ТА ЗДІЙСНИТЬСЯ НАД ТОБОЮ: “ВСЯКИЙ, ХТО ПІДНОСИТЬСЯ, САМ СЕБЕ ВПОКОРИТЬ, А ХТО ПРИНИЖУЄ СЕБЕ, БУДЕ ПІДНЕСЕНИЙ”.

 

АЛЕ НЕ ЦЕ МАЙ НА УВАЗІ, ПРАКТИКУЮЧИСЬ У СМИРЕННІ, А САМЕ СМИРЕННЯ. ВОНО САМЕ З СОБОЮ ПРИНОСИТЬ У ДУШУ БЛАГИЙ НАСТРІЙ. КУДИ ПРИВЕДЕ СМИРЕННЯ, ТАМ ВСІ ВНУТРІШНІ ТРИВОГИ ЗАВЕРШАТЬСЯ ТА ВСІ ЗОВНІШНІ НЕГАРАЗДИ НЕ СПРАВЛЯЮТЬ РАЗЮЧИХ ВРАЖЕНЬ.

 

ЯК ХВИЛЯ, ЩО НЕ НАТРАПЛЯЄ НА ПЕРЕШКОДИ, БЕЗ ШУМУ ТА УДАРУ РОЗЛИВАЄТЬСЯ У БЕЗМЕЖНОМУ МОРІ, ТАК ЗОВНІШНІ ТА ВНУТРІШНІ СКОРБОТИ НЕ ВДАРЯЮТЬ У СМИРЕННУ ДУШУ, А ПРОНОСЯТЬСЯ ЯК БИ ПОВЕРХУ, НЕ ЗАЛИШАЮЧИ СЛІДІВ. ЦЕ, ТАК БИ МОВИТИ, ЖИТТЄВА ПЕРЕВАГА СМИРЕННОГО; А ЯКЕ СВІТЛО ОСІНЯЄ ЙОГО, ЯКІ ВТІХИ ПОСИЛАЮТЬСЯ, ЯКА ШИРОТА СВОБОДИ ДІЙ ВІДКРИВАЄТЬСЯ!.. ВОІСТИНУ, СМИРЕННЯ ОДНЕ ВМІЩАЄ УСЕ…

Вас може зацікавити

Митр. Антоній (Паканич) про те, як правильно завершили Великий піст

Редактор Головний

5 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний