20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Відео Всі новини УПЦ

Предстоятель: Значення Іісусової молитви у нашому житті. ВІДЕО

Докладати зусиль, щоб невпинно йти шляхом до Бога, закликав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у своїй проповіді 26 грудня 2021 року, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як наголосив Архіпастир, пояснюючи зміст євангельської притчі про покликаних на вечерю (Лк. 14:16-24), кожен із нас покликаний бути учасником Божої вечері.

Однак лише та людина, як зауважив Його Блаженство, яка живе за Божественними Законами, йде до Царства Божого.
«Але якщо людина не віддає честі Богу, не виконує Священні Закони, які ведуть її в Царство Боже, то вона відмовляється бути учасником трапези вічного життя», — додав він.

За словами Предстоятеля, Господь допомагає і зміцнює нас на цьому шляху Святими Таїнствами Церкви. «Це зміцнення дається нам через церковні Таїнства Хрещення, Миропомазання, Соборування, а особливо Євхаристії. Таїнство Євхаристії — це мала жертва. Кожного разу Господь знову страждає і преломлює Своє Тіло заради нашого спасіння», — сказав він.

Саме тому, як підкреслив Блаженніший владика, ми повинні якомога частіше приходити до церкви, щоб «бути учасниками цієї Божественної трапези».

Як зауважив Блаженніший Митрополит Онуфрій, буває, звісно, що людина просто фізично не може молитись за богослужінням у храмі. Але частіш за все, на жаль, лукаві помисли змушують мирянина не йти до церкви — і людина просто прикривається зайнятістю, втомою тощо.

«Якщо людина живе на землі в любові — любить Бога і ближнього, живе у терпінні, проявляє милосердя, старається молитись і постити, робити добрі справи, ходити до храму, то вона йде шляхом до священної Божої трапези. А якщо людина ненавидить ближнього, вбиває ближнього, віднімає щось у нього, краде і лихословить, то вона не йде цим шляхом, вона свідомо відмовляється бути учасником Вічної трапези», — пояснив владика.

Підсумовуючи сказане, Предстоятель наголосив, що треба змушувати себе жити за Христовими заповідями та ходити до храму Божого.

«Нехай кожен із нас старається докладати зусиль, щоб йти благочестивим шляхом, що веде людину до тієї священної трапези, яку Господь приготував людям у майбутньому житті во Христі Іісусі Господі нашому», — побажав він насамкінець.

Вас може зацікавити

Архіпастир провів збори кількох благочинь єпархії

Редактор Головний

Правило віри і образ кротості: проповідь у день пам’яті святителя Миколая

Редактор Головний

МИТРОПОЛИТ АНТОНІЙ (ПАКАНИЧ) РОЗПОВІДАЄ, ЧОМУ НАМ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ НА ШЛЯХУ ТІ ЧИ ІНШІ ЛЮДИ

Редактор Головний