4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини УПЦ

Жони-мироносиці, Іосиф Аримафейський і Никодим – приклад того, якою має бути людина, чим би вона не займалася

У своїй проповіді у Неділю святих жон-мироносиць Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про подвиг учениць Спасителя, які удостоїлися першими дізнатися про Його Воскресіння та двох благоговійних мужів Іосифа Аримафейського і Никодима. 

«Сьогодні Свята Церква вшановує і молитовно згадує святих жон-мироносиць, вірних учениць Спасителя, які удостоїлися першими дізнатися про Воскресіння Христа, і через жон-мироносиць ця Звістка була передана і всім іншим апостолам, – сказав Предстоятель.

— Святі жони-мироносиці були благочестивими жонами, які йшли за Спасителем, як і апостоли, служили Йому від своїх маєтків і були вірними Йому до смерті. У той час, як апостоли, переслідувані іудейським страхом, поховалися, святі жони-мироносиці стояли біля Хреста, біля Господа розп’ятого на Голгофській горі».

Архіпастир розповів про життя цих святих жінок, а також нагадав, що Церква цього дня згадує двох благоговійних мужів Іосифа Аримафейського та Никодима.

Його Блаженство зазначив, що, як говориться у Святому Письмі, Іосиф Аримафейський — багата людина, був радником у правителів іудейських, а Никодим був членом Синедріону. «Коли Спасителя розіп’яли на Хресті, то Іосиф Аримафейський з Никодимом пішли до Пілата і просили тіло Спасителя, щоб зняти Його з Хреста і віддати гідному похованню. Причому Іосиф поховав Тіло Спасителя у своєму гробі, — нагадав Блаженніший владика. — <…> Коли судили Спасителя, то Никодим один підніс голос і сказав: «Чи судить наш Закон людину, яку раніше не вислухають?»

«Ці святі мужі та жони, яких сьогодні Церква вшановує, нагадують нам про те, якою має бути людина, чим би вона не займалася: член вона уряду, або радник великий, або як жони-мироносиці були дружинами великих людей – вони всі повинні жити згідно зі священними Божественними законами. І коли людина живе так, вона стає учнем Святого Бога і сама цими законами освячується і робить себе здатною вмістити в собі дар Спасіння й іншим людям показує шлях до Неба, до того місця, яке Господь приготував для всіх, хто любить Його у Христі Іісусі, Господі нашому, Якому від нас слава, честь і поклоніння нині й у нескінченні віки», – підсумував Митрополит Онуфрій.

Вас може зацікавити

Церква святкує Вознесіння Господнє: що слід знати про цей день

Редактор Головний

Усю свою увагу й труди треба скеровувати до Бога, – Предстоятель

Редактор Головний

У Неділю 21-шу після П’ятидесятниці єпископ Афанасій очолив богослужіння в Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний