7.8 C
Lutsk
Вівторок, 21 Березень, 2023
Творіння святих отців

З веселими не знайомтеся, а з богобоязненими! – Поради свт. Феофана, які принесуть користь духовному життю

  1. Не кажіть: «Не можу». Це слове – не християнське. Християнське слово: «Все можу». Але не своїми силами, а з допомогою Божою, яка дає мені сили.
  2. Не людяне, відштовхуюче життя, не є Боже життя. Коли Спаситель сказав тим, хто постився, щоби вмивались, голову помазували та розчісували, то розумів саме, щоби не ставати нелюдами.
  3. Ворог зазвичай підходить та говорить: не спускай, бо заклюють. Бреше він. Найкраща охорона від заклювання – смиренна поступливість.
  4. Про часте причастя нічого сказати поганого не можу. Але міра в місяць раз чи два – золота середина.
  5. З одним Євангелієм чи Новим Заповітом можна ціле життя прожити і все читати. Сто разів прочитай, а там все одно буде щось недочитане.
  6. Потрібно про справи життєві переживати, як про доручення від Господа, і робити їх як ніби перед лицем самого Бога. Коли так налаштуєте себе, то ні одна справа життєва не віддалить вас від Бога, а навпаки – наблизить до нього.
  7. З веселими не знайомтеся, а з богобоязненими.
  8. Є люди, які думають, що розширюють коло волі і необмежених бажань своїх, але такі насправді схожі на мавп, які самовільно заплутують себе у сіті.
  9. Коли прийде самохваління, збирайте тоді в думках все з життя, що було, і чим по совісті похвалитись не можете, і заваліть цим думки, які повстали.

Вас може зацікавити

Ісусова молитва для мирян

Редактор Головний

Про одну з причин через, яку ми наживаємо собі ворогів

Редактор Головний

Прп. Паїсій Святогорець – про хвороби і нещасні випадки, які бувають від прокльону

Редактор Головний