7.9 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

З байкерами та “шоколадним фонтаном”: Для діток недільної школи при Свято-Миколаївському храмі Луцька влаштували веселощі. ФОТО 

У неділю, 22 вересня, розпочався новий навчальний рік у недільній школі при Свято-Миколаївському храмі УПЦ міста Луцька.

Про це повідомляє Волинська правда.

Святитель Миколай для православних лучан вже упродовж віків є улюбленим святим, адже він є покровителем міста. З часу, коли у 50-х роках ХІІІ століття саме заступництвом святого Миколая Лучеськ був врятований від захоплення монголо-татарами, містяни повсякчасно відчувають особливе покровительство цього угодника Божого.

Існував у Луцьку свого часу і храм святителя Миколая, розташований у Старому місті, але на початку ХVII століття він зазнав руйнації та більше не відновлювався.

А вже у наші часи на території прилуцького села Великий Омеляник а фактично – в районі вулиці Володимирської вже сучасного Луцька, була заснована парафія святителя Миколая Мир Лікійського та розпочалося будівництво храму. Будівництво нової церкви йде успішно, будівля вже прикрашена куполом і хрестом. Богослужіння ж наразі здійснюються у невеличкому тимчасовому храмі.

При храмі діє і недільна школа, де Закону Божому навчаються діти та підлітки віком від 8 до 14 років.

Читати також: На подвір’ї Волинської духовної семінарії знову залунав щирий дитячий сміх

І ось знову у цій недільній школі розпочалося навчання, а своєрідний “перший дзвоник” відбувся 22 вересня. До слова, цього року на навчання сюди записалося до 40 учнів.

Розпочалося усе із недільної Божественної літургії та молебню, які звершили настоятель та клірик Свято-Миколаївського храму протоієрей Валентин Марчук та ієромонах Ілля (Вишневський).

По тому юні вихованці недільної школи, їх батьки та родичі мали можливість поспілкуватися зі священниками та поміж собою. Звісно, можна було поласувати смаколиками, при чому не лише печивом та солодкою ватою – адже можна було спробувати й шоколадної пасти, яка текла зі спеціального “шоколадного фонтану”.

Але найголовніший сюрприз для дітей та їх батьків приготували луцькі байкери, які цієї неділі теж завітали на свято. Вони залюбки катали на своїх мотоциклах усіх бажаючих.

“Як кажуть у нашому середовищі: “чужих дітей на дорозі не буває”. А коли ти даруєш дітям радість, бачиш ясну дитячу посмішку, то і самому на душі стає краще, отримуєш задоволення”, – сказав у коментарі “ВП” луцький байкер Сергій Левчинський.  

А завершилося усе святковою трапезою – присутні могли скуштувати смачної піци.

Варто зауважити, що у проведенні цього “першого дзвоника” в недільній школі при Свято-Миколаївському храмі активну участь взяли й хлопці, що несуть тут послух паламарів. Для них цього року на цій парафії розпочне свою діяльність і православна молодіжка до участі в якій запрошуються молоді люди від 14 років і старше.

До слова, дружина настоятеля – матінка Олена Марчук планує створити тут також дитячий та юнацькій хори.

“У нашій недільній школі ми навчаємо дітей вічних істин, також це дає можливість налагодити тісніше спілкування з їх батьками. Щодо молодіжки, то в цьому році ми започаткуємо діяльність нового православного молодіжного згромадження – “Никольську молодіжку”, адже наша церква є храмом на честь святителя Миколая. На разі з хлопців можна організувати футбольну команду, бо я знаю, що вони це полюбляють. А займаючись спортом, відпочиваючи разом із однолітками, можна водночас і розповідати про Христа”, – зауважив, у коментарі “ВП” настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Валентин Марчук.

Свято-Миколаївська парафія у цій частині міста Луцька, хоч існує віднедавна, але вже стала вагомим православним духовним осередком мікрорайону. Першим настоятелем храму був священик Сергій Новак, другим – священик Миколай Коренга. Найвагоміший внесок у будівництво зробив попередній настоятель голова Молодіжного відділу Волинської єпархії УПЦ ієромонах Ілля (Вишневський), а відтепер, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, цей послух несе голова Просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ протоієрей Валентин Марчук.

Вас може зацікавити

Звернення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з нагоди Дня захисників та захисниць України

Редактор Головний

Правлячий архієрей звершив всенічне бдіння у древньому ротондовому храмі села Озденіж. ФОТО

Редактор Головний

У древньому Свято-Покровському храмі Луцька відзначили престольне свято. ФОТО

Редактор Головний