9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Що треба робити християнину під час війни – із циклу «100 духовних порад свт. Ігнатія (Брянчанінова)»

Серед постійного шуму новин, що сіють ненависть і страх, важливо боротися з темрявою в серці.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

Архієрей на початку привів слова святителя Ігнатія (Брянчанінова): «Ви анітрохи не помилитеся, якщо все життя Ваше уподібните до тривалої війни… Слава на Небі очікує переможця і завойовника, – безчестя вічне чекає рішуче переможеного, що допустив собі падіння, з якого немає повстання. Не бажайте, перш за все рішучої перемоги, ні миру, ні відпочинку. Боріться! Якщо відчуваєте знемогу, якщо перемагаєтесь у думці: то знову підбадьорюйте себе, намагайтеся не бути переможеним насправді і навчитися з часом до перемоги при зіткненні одних думок».

Митрополит Антоній зазначив, що святитель озвучив надзвичайно актуальних сьогодні поради, перша з яких: «Боріться!»

«У наші дні, коли світ занурюється у вир війн, віруючому слід зосередитися на головній битві свого життя – на боротьбі за спасіння власної душі. Серед постійного шуму новин, що сіють ненависть і страх, важливо не бути переможеним злом, не допустити падіння, з якого немає повстання. Потрібно боротися з темрявою в серці і тверезитися, не пускаючи на самоплив своє духовне життя, виправдовуючи неуважність зовнішніми факторами: нестабільністю, труднощами. Вирішення земних проблем не є першорядним! Адже сказано: «Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться» (Мф.6:33)», – пояснив владика.

Ієрарх УПЦ звернув увагу, що якщо наріжним каменем поставити пошук Бога, і Його Святої волі, то все інше буде дано – це незмінний Божественний закон. «В іншому випадку, ми відрізаємо себе від Господа і прирікаємо на убоге животіння поза Божим Промислом», – додав він.

Архієрей також нагадав слова Спасителя: «Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його» (Мф.11:12)

«В силу занепалої гріховної природи серце наше – розсадник зла. І погане те, що відбувається у світі, походить з наших сердець. Тому ми повинні постійно стежити за собою і робити зусилля, щоб не піддатися злу і жодним чином не стати його розповсюджувачем. Добро вимагає постійно примушувати себе. А ось зло творити легко, тільки руки опусти. Царство Боже може бути в кожному з нас, якщо ми вживемо всіх зусиль у боротьбі з царством гріха, що живе в нашому серці.

Святий праведний Іоанн Кронштадський каже: «У нас багато внутрішнього, природного зла, яке треба викорінювати і яке, як змія, яку хочуть вбити, чинить опір і уражає нас; що є сильним ворогом Царства Божого, який усіма способами постійно намагається вигнати з нас Царство Боже і утвердити в нас своє царство, царство гріха, мороку, збентеження, скорботи і тісноти. Не дивуйся, що до Царства світла треба завжди йти напролом».

Керуючий справами УПЦ вважає, що постійне покаяння – це шлях напролом.

«Покаяння очищає душу і дає можливість світлу пробитися крізь темряву. Покаяння розчищає душевні «буреломи і завали», які заважають руху Божого Духа в нас. Усвідомлення своєї гріховності та нікчемності – початок покаяння, а значить спасіння», – зазначив він.

«Друга не менш важлива порада святителя Ігнатія – «Знову підбадьорюйте себе». Головне значення – сподіватися до останньої миті. Ні в якому випадку, не сумувати і не піддаватися розпачу. Тому, хто падає і знову піднімається з останніх сил – завжди простягається рука, що підтримує і зміцнює.

Власними силами ми не можемо ні врятуватися, ні зробити щось добре – лише Милістю Божою. Нам потрібно балансувати між усвідомленням своєї гріховності та безпорадності (не впадаючи при цьому у відчай) і надією на спасіння – така ось духовна еквілібристика на межі відчаю та надії. І такій невпевненій людині завжди буде надана допомога», – наголосив митрополит Антоній.

Джерело

Вас може зацікавити

20 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У середу 6-ої седмиці Великого посту єпископ Афанасій звершив літургію Передосвячених Дарів

Редактор Головний

Життя бійця передчасно обірвалося в лікарні: клірики Михнівського благочиння звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний