11.1 C
Lutsk
Четвер, 22 Квітень, 2021
Основи православ'я

Які гріхи вважаються смертними і чому?

Кожен гріх, як вчить Святе Письмо, своїм наслідком має смерть.

Саме через порушення даної Богом заповіді, що є гріхом, до світу увійшли хвороби, страждання і смерть. Але страшнішою за фізичну смерть є смерть душі, що передбачає вічні страждання без можливості спасіння.

У цьому сенсі смертними називають ті гріхи, що за відсутності справжнього каяття та виправлення, ведуть людську душу до вічної загибелі. Найстрашніші з них – це ті, які унеможливлюють каяття або роблять людську душу несприйнятливою до дії Божественної благодаті.

Смертними гріхами, передусім, є самогубство і відкрите богоборство. Доречно згадати також слова Апостола: “Невже не знаєте, що неправедники Царства Божого не успадкують? Не обманюйте себе: ні блудники, ні ідолослужителі, ні прелюбодії… ні мужеложники,… ні злодії, ні п’яниці, ні лихословці… — Царства Божого не успадкують” (1 Кор. 6, 9-10).

Серед гріхів, що гублять людську душу слід назвати богохульство, святотатство, крадіжку, вбивство, блуд, пияцтво, наркоманію. А також віровідступництво, єресь та розкол, особливо для розколовчителів, які свідомо вводять у оману довірливі душі.

Хотілося б наголосити і на тому, що Церква, згідно Святого Письма, вважає смертним гріхом невиплату працівникові заробленої ним плати. Особливо, якщо це веде до збагачення одних і одночасно до знедолення, зневірства та озлоблення інших.

Читати також: Чи можлива сповідь через Інтернет або по телефону?

Вас може зацікавити

«Я втомився і втрачаю віру у Бога»: архім. Андрій (Конанос) про те, як не можна з дітьми говорити про Бога

Редактор Головний

Якою повинна бути поведінка християнина у скрутний час? Про головні помилки

Редактор Головний

Навчися мовчати, і мовчання навчить тебе молитві. Короткі поради священнослужителя

Редактор Головний