11.1 C
Lutsk
Субота, 13 Квітень, 2024
Запитання священнику

Як правильно замовити панахиду у храмі?

Щоб замовити панахиду, треба прийти до храму і спитати, де подають на панахиду.

Існує благочестива традиція в поминальні дні приходити до церкви перед початком богослуження, щоб встигнути подати поминальну записку та просфору на літургію. Тоді священник під час звершення проскомідії помолиться і за ваших близьких.

Панахиду та заупокійну літургію можна замовити і заздалегідь, наприклад, з вечора. Але головне, щоб замовлення молитви не обмежувалося поданням записок та внесенням пожертви на храм. Ви повинні знайти можливість особисто бути присутніми на молитві, бо це молитва Церкви і від вашого імені за вашого родича, або знайомого.

Що стосується продуктів, які приносять на панахиду, то зазвичай це хліб, цукор, олія, крупи тощо. Але існують і місцеві традиції, про які ви можете запитати у храмі. Після відправи панахиди, ці продукти священник, або та людина, якій він благословить, розділяє серед служителів храму та тих, хто потребує. У багатьох парафіях існує благочестива традиція продукти з великих панахид, як то батьківські поминальні суботи, відвозити до лікарень, в’язниць або до дитячих будинків.

Блаженніший Митрополит Володимир

Джерело 

Читати також: Які продукти можна приносити на панахиду і чому?

Вас може зацікавити

Що таке сорокоуст?

Редактор Головний

Як можна і як не можна святкувати Хрещення Господнє?

Редактор Головний

Чи варто йти на сповідь, якщо немає рішучості залишити гріх?

Редактор Головний