4.7 C
Lutsk
Неділя, 28 Листопад, 2021
Запитання священнику

Як правильно замовити панахиду у храмі?

Щоб замовити панахиду, треба прийти до храму і спитати, де подають на панахиду.

Існує благочестива традиція в поминальні дні приходити до церкви перед початком богослуження, щоб встигнути подати поминальну записку та просфору на літургію. Тоді священник під час звершення проскомідії помолиться і за ваших близьких.

Панахиду та заупокійну літургію можна замовити і заздалегідь, наприклад, з вечора. Але головне, щоб замовлення молитви не обмежувалося поданням записок та внесенням пожертви на храм. Ви повинні знайти можливість особисто бути присутніми на молитві, бо це молитва Церкви і від вашого імені за вашого родича, або знайомого.

Що стосується продуктів, які приносять на панахиду, то зазвичай це хліб, цукор, олія, крупи тощо. Але існують і місцеві традиції, про які ви можете запитати у храмі. Після відправи панахиди, ці продукти священник, або та людина, якій він благословить, розділяє серед служителів храму та тих, хто потребує. У багатьох парафіях існує благочестива традиція продукти з великих панахид, як то батьківські поминальні суботи, відвозити до лікарень, в’язниць або до дитячих будинків.

Блаженніший Митрополит Володимир

Джерело 

Читати також: Які продукти можна приносити на панахиду і чому?

Вас може зацікавити

Чи можна щиро пробачити свого кривдника?

Редактор Головний

Ходити до храму потрібно, але чому щонеділі? Для чого цей фанатизм?

Редактор Головний

Як часто можна причащатися на Світлій седмиці і як готуватися до Причастя?

Редактор Головний