18.3 C
Lutsk
Четвер, 11 Серпень, 2022
Всі новини Запитання священнику Публікації

Кому треба молитись, щоб закінчилася війна?

В Україні – війна. Кому потрібно молитись, щоб вона закінчилася? І що нам взагалі робити?

Світлана Навроцька

Відповідає протоієрей Андрій Гавриленко:

– Для церковної людини, яка має навичку молитви, нічого не змінюється: моліться Господу Богу, Пресвятій Богородиці та святим, до яких більше лежить душа. З другим вашим запитанням справа трохи складніша. Крім молитви, ми можемо і повинні зайнятися роботою над собою.

Війна – велике горе. Вона одночасно включає весь «набір» бід, які можуть статися з людиною: страх, смерть, безробіття, сльози, бездомність, втрата надії. Тому питання припинення війни – це питання і сліз, і надії, і молитов, і особистого духовного подвигу, і милостині, і прощення, і великої довіри до Бога.

Почніть із покаяння за все життя. Навчіться плакати перед Богом і просити собі, своїм ближнім та нашому народові у Господа милості та допомоги. Надійтеся на Бога. Він не залишить без милості тих, хто сподівається на Нього. Допомагайте заради Христа всім, чим можете і кому можете. Упорядкуйте  стосунки з ближніми. Припиніть носити в серці зло: тільки добром можна перемогти зло. У жодному разі не втрачайте мир у душі.

Шукайте Бога. Шукайте усім серцем.

Святитель Миколай Сербський сказав, що мир настане тоді, коли ми віддамо по-справжньому, тобто своїм життям, славу Богу. Ангельська пісня так і звучить: «Слава в вишніх Богу і на землі мир».

Джерело

Вас може зацікавити

Думки Блаженнішого Митрополита Володимира

Редактор Головний

Скрізь потрібні віруючі люди. Світ задихається без християнства.

Редактор Головний

7 жовтня – рівноапостольної першомучениці Фекли

Редактор Головний