8.3 C
Lutsk
Четвер, 5 Жовтень, 2023
Запитання священнику

Які продукти можна приносити на панахиду і чому?

Нещодавно бабусі-прихожанки зробили мені різке зауваження за ковбасу, принесену в парафіяльній храм на панахиду. Але я чула, що м’ясне не варто нести тільки в монастир. Чи так це? І що взагалі можна нести на панахиду?

Лариса Бай

Відповідає протоієрей Володимир Долгих:

– Скажімо так, ніякої таємниці в порушеному вами питанні немає. На бабусь не ображайтеся, але на панахиду дійсно не прийнято приносити м’ясні продукти.

Звернемося до текстів деяких розпоряджень.

У Требнику і Цвітній Тріоді міститися дві молитви: одна на благословення яєць і сиру, інша – «брашна мяс». При цьому кожна молитва передує поясненням. Щодо першої читаємо наступне: «Яйця ж і сир принесені поставляються в притворі, до церкви ж отнюдь не личить вносити». Щодо другої – все трохи суворіше: «Відомо ж буде і се, яко мяс православні християни до церкви не приносять, але в будинок до священика».

Зазначені молитви відносяться до святої і великої неділі Пасхи, але навіть якщо в таке свято накладені певні продуктові обмеження, то тим більше їх варто дотримуватися і в інші дні. Тобто справа тут не в панахиді, а в тому, що взагалі ці продукти не варто вносити в храм.

Таким чином, не приносьте на панахиду яйця, молочні і м’ясні продукти. Якщо є бажання щось із цих продуктів пожертвувати на храм або на монастир (в монастир, крім м’яса, звичайно) – можна віддати їх священикові або ж занести на трапезу. У храм їх вносити все-таки не варто.

В іншому ж – вирішуйте самі. Допоможи Бог!

Вас може зацікавити

Як уберегти дитину від поганого впливу у школі?

Редактор Головний

Як подавати церковні записки?

Редактор Головний

Що таке воцерковлення?

Редактор Головний