22.6 C
Lutsk
Понеділок, 22 Липень, 2024
Всі новини Запитання священнику Публікації

Як пояснити дітям, навіщо потрібен піст?

Відповідає доцент Київської духовної академії Андрій Музольф.

Щоб пояснити дітям, навіщо потрібний піст, потрібно спочатку самим у цьому розібратися. Насамперед, ми повинні пам’ятати, що піст – це не мета. Піст – це засіб або шлях, за допомогою якого ми досягаємо найвищої мети у своєму житті – зустрічі з Богом. Невипадково багатоденні пости передують найбільшим християнським святам – Великодню та Різдву Христовому. Адже таким чином Церква готує нас до зустрічі з Христом, Який народився як людина і воскрес заради нашого спасіння.

Для дитини позначити важливість і необхідність посту можна тільки одним чином – особистим прикладом. Якщо ми, вирішивши почати постити, відразу ж включимося в цей процес по максимуму: скасуємо всі розваги, перейдемо різко на пісну їжу і т.п., навряд чи це буде сприйнято дітьми як щось позитивне. Спочатку потрібно пояснити своїм домочадцям те, чим піст є насправді. А піст – це наша можливість стати кращими шляхом певних самообмежень. Ми пам’ятаємо, що перший піст було встановлений ще в раю – у вигляді заборони смакування плодів з дерева пізнання добра і зла. І перші люди, на жаль, його порушили. Чому? На думку святих отців, Адам і Єва порушили таку посаду, бо неправильно зрозуміли сутність заборони. Заборона важлива не сама по собі, але лише в перспективі того, до чого вона нас веде.

Як ми сказали, найкраще пояснення важливості посту – це особистий приклад. А отже батьки насамперед мають почати контролювати і свої слова, і свої вчинки, а не лише свій раціон. Не варто відразу все забороняти дитині. Спочатку потрібно обмежити її в тому, що є найменш корисним для неї. Наприклад, у комп’ютерних іграх. Потім поступово до цього обмеження додавати ще щось: перегляд телевізора, вживання м’яса і т.д. Але, знову ж таки, повторюся: все треба робити поступово і розумно, щоб не зламати дитину і не відбити в ній бажання не тільки постити, а й взагалі мати хоч якесь відношення до Церкви.

Джерело

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл очолив вечірнє богослужіння напередодні дня ангела. ФОТО

Редактор Головний

Священники УПЦ невтомно служать і трудяться заради перемоги та миру в Україні, – Предстоятель

Редактор Головний

Єпископ Афанасій взяв участь у черговому засіданні Луцької Ради Церков

Редактор Головний