-1.5 C
Lutsk
Неділя, 3 Грудень, 2023
Всі новини Проповіді

Проповідь у день пам’яті апостола Филипа

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Апостоли – це найближчі учні Господа нашого Іісуса Христа. Церкві Христовій відомо, що в Спасителя було дванадцять апостолів, апостоли з числа сімдесяти і ще близько п’ятиста учнів.

У нинішній день 27 листопада Церква Христова молитовно прославляє апостола Филипа – з числа дванадцяти учнів Господа.

Про апостола Филипа відомо, що він народився в Галілейському місті Віфсаїди. Досконало і глибоко опанував Старозавітні книги Священного Писання, через що очікував приходу у цей світ Мессії.

Був призваний до апостольського служіння Іісусом Христом (Ін.1:43) слідом за апостолами Андрієм і Петром. Згодом сам привів до Спасителя Нафанаїла (Ін.43-46), який також став учнем Іісуса Назарянина.

Після Вознесіння Господа із землі на небо апостол Филип проповідував Євангеліє в Галілеї, Греції та інших країнах. Прославився і тим, що мав дар Божий зцілювати хворих і навіть мертвих воскрешав. Помер цей апостол, як і більшість учнів Іісуса Христа мученицькою смертю на хресті в місті Ієраполь Фригійській.

Так коротко можна описати життя і проповідництво апостола Фалипа.

Звісно, дорогі християни, ми з Вами – не апостоли і, по правді кажучи, далеко не святі.

Проте досягнути святості – це мета всього нашого життя, бо написано: “будьте святі, бо Я святий” (1Петра1:16). Для нас двері Царства Небесного також відкриті, а наближаємося ми до них через виконання тих заповідей Євангелія, які проповідували апостоли.

Як апостол Филип вивчав книги Священного Писання, так і ми читаймо Євангеліє, Біблію. “Дослідіть Писання, бо ви сподіваєтесь через них мати життя вічне: а вони свідчать про Мене. Але ви не хочете прийти до Мене, щоб мати життя” (Ін.5:30-40) – сказано Господом, проповідано апостолами, а нам треба прислухатися і старатися втілити в життя.

Щоденно виконуймо, дорогі мої, молитовне правило, читаючи ранішні і вечірні молитви. У воскресіння і святкові дні молімося в храмі за Богослужінням. В пісні дні дотримуймося посту в міру тілесних і душевних наших сил. Варто попросити молитовної підтримки в апостола Филипа на подвиг Різдвяного посту, який ще називається пилипівкою і почнеться вже завтра.

І так старанно протягом всього нашого життя угоджаймо Богу нашому Іісусу Христу.

Молитовним заступництвом апостола Филипа і всіх святих хай спасе нас Господь в оселях райських!Амінь!

протоієрей Віталій Воробей,

настоятель храму Різдва Христового,

с.Клітицьк

(Камінь – Каширський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Благословення Предстоятеля на Великий піст 2022 року

Редактор Головний

Напередодні Благовіщення Архіпастир очолив вечірнє богослужіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

7 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний