20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Проповіді

Проповідь у день пам’яті великомучениці Катерини

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Сьомого грудня Православна Церква вшановує пам’ять великомучениці Єкатерини. Вона жила у 4-ому столітті і відрізнялася незвичайною красою та мудрістю. Багато знатних людей хотіли взяти з нею шлюб. Але Катерина сказала, що вийде заміж тільки за такого юнака, який буде рівний їй у красі та розумі.

Матір мучениці була тайною християнкою і повела дочку за порадою до одного старця. А старець сказав Катерині: “Я знаю такого юнака, який перевершує тебе у всіх твоїх здібностях”. Святу Діву це дуже зацікавило і Вона молилася перед іконою, яку дав її старець, цілу ніч.

Уві сні вона побачила Матір Божу із Богомладенцем, Який відвертав Своє лице від дівчини. Її це дуже засмутило. Після цього мучениця пішла до старця і він навчив її християнської віри, Катерина хрестилася.

Наступної ночі дівиця знову побачила той самий сон, але Ісус Христос дивився на неї прямо і милостиво та подарував їй перстень. З цього часу Свята тільки і думала про Ісуса Христа.

Браття та сестри, свята великомучениця Єкатерина – це заступниця перед Богом, це свята сповідниця, яка полюбила так Бога, що віддала своє молоде життя заради Нього. Свята мала все: красу, багатство, славу, але Господь був дорожчим їй за все. Хоча вона жила у давнину, але пам’ять про мученицю не померла, тому що вона стоїть перед Богом живою.

Господь сказав: “Мене гнали і вас будуть гнати”. Так воно і сталося. Святу Катерину за ім’я Господнє гонили, мучили, вбивали, але вона витерпіла до кінця. А слово Боже каже: хто витерпить до кінця, той спасеться.

Тому молімося до святої угодниці і просімо, щоб вона нас не залишала. Щоб там на небі просила Бога за наших родичів, щоб вони були здоровими, за наших дітей. Щоб усі ми полюбили Бога всім серцем і усією душею. Щоб наше життя проходило Богоугодно. Щоб замість ненависті і злоби проявляли тільки милосердя терпіння і любов. Щоб всі разом із святою Єкатериною сподобалися славити Триіпостасне ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Протоієрей Георгій Кузьміч,

настоятель Свято-Різво-Богородичного храму

с.Сошично (Камінь-Каширський округ)

Вас може зацікавити

Як правильно підготуватися до зустрічі Різдва Христового?

Редактор Головний

Коли храм вважається оскверненним

Редактор Головний

Напередодні престольного свята єпископ Афанасій відвідав Іоанно-Богословську громаду с. Борохів

Редактор Головний