13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Волинська єпархія передала для військових допомогу, придбану за кошти, зібрані під час Різдвяного посту

Днями священник Волинської єпархії УПЦ доставив на потреби 56-ої окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, що несе службу на Запорізькому напрямку, допомогу, придбану на частину коштів, які зібрали під час Різдвяного посту у храмах єпархії.

Так, клірик кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської протоієрей Георгій Віхоть спільно з прихожанином храму Дмитром Б. у ніч з суботи на неділю, 22 січня, вирушили у дорогу, щоб доставити допомогу, яку придбала єпархія.

Також, як розповідає священник, під час поїздки військовим завезли авто, яке було придбане небайдужими волинянинами.

«Відтак, ми гнали туди дві машини, запаковані гуманітарною допомогою, одну залишили там для хлопців, іншою уже разом з нашим прихожанином повернулися додому»,  – каже отець Георгій.

Зазначимо, стараннями усіх храмів Волинської єпархії Української Православної Церкви, де протягом усього Різдвяного посту тривав збір фінансової допомоги для ЗСУ, вдалося зібрати чималу суму, тож за потребами наших військових на ці кошти придбали потрібні їм речі, такі як генератори, буржуйки тривалого горіння та чимало іншого.

«Єпархія купувала усі товари та речі, які зі слів самих військових, дуже потрібні для облаштування бліндажів та побуту загалом. Окрім того, вільне місце у наших авто ми додатково запакували малими газовими туристичними плитками, засобами гігієни, окопними свічками – те, що теж не менш потрібно їм на передовій», – пояснив отець Георгій Віхоть.

Із причин безпеки та державної секретності батюшка не називає конкретні місця та населені пункти, де були, де проїжджали, однак зізнається, що це було досить близько «до нуля». Те, що довелося побачити, важко досі пережити.

«Я вперше був безпосередньо у зоні бойових дій. Ми тут, у тилу, дуже часто навіть близько не можемо уявити, яким є життя там, – ділиться враженнями від побаченого клірик кафедрального собору. – Війна – це дуже страшно. Розбомлені села та міста, чимало з них ворог зрівняв просто із землею. Це страшно, дуже страшно».

Самі ж бійці 56-ої бригади, серед яких і волиняни, були раді бачити рідних людей.

«Наші захисники, щоразу переконуюся, просто неймовірні люди. У бригаді ж не лише наші волиняни. Із більшістю військових ми ж, ясна річ, незнайомі. Однак, усі раділи, усі обіймалися, охоче спілкувалися, ділилися своїм і не менше цікавилися, як ми тут», – розповідає клірик єпархії.

Під час короткої зустрічі зі священником військові розповідали про своє не легке служіння, більше цікавилися тим, яке життя у тилу.

А на завершення отець Геогій Віхоть благословив військових, передав кожному іконки та залишив хрещенської води.

Любов МАКСИМЧУК

Вас може зацікавити

27 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Загинув внаслідок обстрілу на Харківщині: клірики Любешівського благочиння звершили Чин похорону захисника України

Редактор Головний