13.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

У ВДС відбулась презентація Галицько-Волинського Євангелія XII століття

У понеділок, 26 лютого 2024 року, з благословіння керуючого Волинською єпархією митрополита Нафанаїла, у Волинській духовній семінарії було презентовано факсимільну пам’ятку української писемності – Галицько-Волинське Євангеліє ХІІ століття!

На заході були присутні ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський), проректор із навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк), проректор із наукової роботи протоієрей Олександр Федчук, проректор із виховної роботи ієромонах Кирил (Видрич), а також викладачі та студенти семінарії.

Презентацію очолив упорядник факсимільного видання Євангелія архімандрит Онуфрій (Куц). Він розповів історію віднайдення, дослідження та опублікування цієї унікальної пам’ятки богослужбового вжитку.

Отець Онуфрій зазначив, що “Галицько-Волинське Євангеліє кінця ХІІ століття у факсимільній копії є першою публікацією пам’ятки української писемності, що зберігається у фондовій бібліотеці російської державної Третьяковської галереї (К 5348). За структурою – це Євангеліє – повний православний апракос з доданим місяцесловом. Наукова частина містить історіографічне, мовно-орфографічне та мистецьке дослідження рукопису. Пам’ятка є цінним джерелом для вивчення церковнослов’янської мови української редакції”.

Особливу увагу було приділено не лише розгляду церковнослов’янського шрифту цього Євангелія, але й візантійських ікон, які містяться у виданні.

Крім того, лектор зауважив, що “мініатюрний текст Євангелія (висота літер -1,5 мм), містить мовні особливості тогочасних жителів Галичини та Волині”.

Завершилась презентація відповідями на поставлені запитання від викладачів і вихованців духовної школи Волині.

Вас може зацікавити

Чому серед православних так багато прихильників нетрадиційної медицини?

Редактор Головний

У 5-ту неділю після Пасхи вікарій Волинської єпархії очолив Божественну літургію. ФОТО

Редактор Головний

У дитячому єпархіальному таборі “Стежина добра” завершилась друга зміна. ФОТО

Редактор Головний