П’ятниця, 6 Грудень, 2024
Всі новини Проповіді

Проповідь у день собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Небесных воинств Архистратизи, молим вас присно мы, недостойнии, да вашими молитвами оградите нас кровом крил невещественныя вашея славы, сохраняюще ны, припадающия прилежно и вопиющия: от бед избавите ны, яко чиноначальницы Вышних сил.

Ці тропарні слова, дорогі брати та сестри, торкаються душі кожного православного християнина. А також передають зв’язок видимого – земного світу зі світом невидимим – небесним. Святе Письмо вчить нас, що крім фізичного світу існує ще й великий духовний світ. Він населений розумними, добрими створіннями – ангелами. Це слово з грецької – вісник. Святе Письмо називає їх так тому, що Бог часто через них повідомляє людям свої волю.

Наприклад, архангел Гавриїл є вісником великих і радісних подій, які стосувалися Божого народу (Дан. 8, 16, 9, 21). (Лук. 1. 19-26).Довгоочікувана звістка про народження Божого Сина, яку почула Діва Марія, сповіщення праведному Йосипові про те, як він має правильно вчинити.

Існує свідчення, що на небі перебувають сім архангелів. Два із них – Михаїл і Гавриїл, згадуються в канонічних книгах Письма, а Рафаїл, Уриїл, Селафиїл, Ієгудиїл і Варахиїл – у неканонічних. У книзі Товіта архангел Рафаїл каже про себе: “Я – Рафаїл, один із семи святих ангелів, які возносять молитви святих і приходять перед славу Святого” (Тов. 12, 15).

Архангел Михаїл – один з вищих архангелів, який очолив битву про ангелів, які превознослися, і отримав перемогу. Він і нині відіграє важливу роль у житті Церкви. Ім’я Михаїл єврейською означає “Хто, яко Бог”. У Святому Письмі він називається “князем”, “вождем війська Господнього”, зображується, як головний воїн проти дияволів і всілякого беззаконня серед людей. Звідси і походить ім’я “архистратиг”, тобто старший войн, вождь.

Церква почитає архангела Михаїла, як захисника віри, який бореться проти єресі і всякого зла.

На початку ІV століння було встановлено свято Собору Святих ангелів на чолі з Архангелом Михаїлом. Це шанування не втратило своєї сили і до наших днів. Ми з вірою і благоговінням прибігаємо до наших небесних покровителів, просимо, щоб покрили нас своїми крилами та захистили від усякого зла. Амінь.

свящ. Іоанн Панасюк,

настоятель Свято-Успенського храму с. Запруддя

(Камінь-Каширський благочинний округ)

 

Вас може зацікавити

Загинув на Луганщині: клірики єпархії відспівали загиблого воїна

Редактор Головний

30 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Розклад богослужінь у день Воскресіння Христового в храмах Луцька

Редактор Головний