25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

У Свято-Покровському храмі Луцька провели просвітницький захід, приурочений дню памʼяті апостолів Петра і Павла

У неділю, 9 липня 2023 року, в Свято-Покровському храмі м. Луцьк, з благословення правлячого архієрея Волинської єпархії, архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, відбувся інформаційно-просвітницький захід приурочений до прийдешнього дня памʼяті апостолів Петра і Павла. Клірики храму підготували та виголосили доповіді для присутніх.

Викладач Волинської духовної семінарії, магістр богослів’я диякон Вадим Бацман виступив з доповіддю «Історія встановлення шанування первоверховних апостолів Петра і Павла». У ній основна увага була присвячена древній практиці Римської Церкви в день страти апостолів звершувати урочисті хресні ходи та богослужіння на місцях їх погребіння.
У другій доповіді проректор з наукової роботи Волинської духовної семінарії, кандидат історичних наук протоієрей Олександр Федчук розповів про Волинську ікону Богородиці та деякі інші древні святині м. Луцьк. Оперуючи даними, отриманими із дослідження документів «XIII-XX» століття, о. Олександр розповів цікаві деталі місцевих святинь, про які раніше було мало що відомо. Волинська ікона вшановується наступного дня після памʼяті апостолів Петра і Павла, тому доповідь про цю святиню підготували на цей просвітницький захід.
На завершення доповідь, присвячену Літургії апостола Якова, виголосив проректор з навчальної роботи Волинської духовної семінарії, кандидат богословських наук архімандрит Феофан (Кирилюк), У ній священнослужитель висловив критику й обгрунтоване негативне ставлення до практики такої Літургії. У доповіді невели обʼєктивні аргументи, які вказували на сумнівне походження чину, який носить назву «Літургія апостола Якова», що використовується в наші дні в деяких храмах.

Вас може зацікавити

Слово на Радоницю. Про значення віри в майбутнє загробне життя, – архім. Кирил (Павлов)

Редактор Головний

Афонський святий про те, у якому порядку потрібно здобувати чесноти

Редактор Головний

Як пояснити дітям, навіщо потрібен піст

Редактор Головний