17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Запитання священнику Основи православ'я Публікації

Чи можна прибирати у день свята

Недільні і святкові дні – це ті дні, які людина покликана присвятити молитві як спілкуванні з Богом.

Про це розповів викладач Київської духовної академії протодиякон Андрій Музольф.

«Якщо будні дні присвячуємо роботі, а вихідний (наприклад, неділя) або святковий день присвячуємо турботам по будинку – таким як, наприклад, прибирання – це, по суті, порушення 4-ї заповіді Закону Божого, в якій говориться: «Пам’ятай день суботній, щоб святити його; шість днів працюй і роби всю працю свою, а день сьомий – субота для Господа, Бога твого: не роби в нім ніякої справи … бо за шість днів створив Господь небо і землю, море і все, що в них, а дня сьомого спочив; тому благословив Господь день суботній і освятив його» (Вих. 20:8-11). Чим в Старому Завіті закінчувалося подібне порушення вихідного дня ми знаємо – смертю порушника», – пояснив отець Андрій.

Він звернув, що в Новому Завіті Бог виховує людину абсолютно за іншим принципом – за принципом любові. «І якщо хтось влаштує прибирання в свято, він необов’язково відразу ж впаде замертво», – додав викладач КДАіС.

«Але при цьому може статися щось більше – буде ображена любов Божа. Недільні і святкові дні – це ті дні, які ми покликані присвятити молитві як спілкуванні з Богом. І той факт, що ми відкладаємо прибирання в будинку на святковий день – це, перш за все, ознака нашої неповаги до Бога», – зазначив протодиякон Андрій Музольф.

Джерело

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 17-у після П’ятидесятницю

Редактор Головний

Чи можна ходити на літургію по суботах замість неділі?

Редактор Головний

17 квітня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний