0.7 C
Lutsk
Середа, 4 Грудень, 2024
Всі новини Календар

14 липня 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 3 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Безсрібників Косми і Даміана, що в Римі постраждали (284). Мч. Потита (II). Прп. Петра патрикія (854). Прав. Ангеліни, деспотиси Сербської (ХVI). Сщмч. Аркадія Гаряєва пресвітера (1918); сщмч. Олексія Дроздова диякона (1942).

Собор Галицьких святих   (перехідне святкування в Неділю 3-тю після П’ятидесятниці). Собор Одеських святих (перехідне святкування в Неділю 3-тю після П’ятидесятниці). Собор святих, що в землі Британській та Ірландській просіяли (перехідне святкування в Неділю 3-тю після П’ятидесятниці).

Євангельські Читання

Утр.: — Мк. 16:9-20 (зач. 71). На літ.: — Ап.: Рим. 5:1-10  (зач. 88). Безсрр.: 1 Кор. 12:27-13:8  (зач. 153). Єв.: Мф. 6:22-33 (зач. 18). Безсрр.: Мф. 10:1,5-8  (зач. 34 від полу).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Якщо око твоє буде чисте, то все тіло твоє буде світле; якщо ж око твоє буде погане, то все тіло твоє буде темне” (Мф. 6:22-23). Оком називається тут розум, а тілом весь склад душі. Таким чином, коли розум простий, тоді в душі світло; коли ж розум лукавий, тоді в душі темно.

 

Що таке розум простий і розум лукавий? Розум простий — той, який приймає все, як написано в слові Божому, і безсумнівно переконаний, що все так і є, як написано: жодної хитромудрості, жодних вагань і роздумів немає в ньому. Розум лукавий — той, який приступає до слова Божого з лукавством, хитрим розпитуванням і підшукуваннями. Він не може прямо вірити, але підводить слово Боже під свої міркування. Він приступає до нього не як учень, а як суддя і критик, щоб попитати, ще то воно говорить, і потім або поглумитися, або зверхньо сказати: “так, це не погано”.

 

У такого розуму немає твердих положень, тому що слову Божому, очевидно, він не вірить, а свої міркування завжди нестійкі: нині так, завтра інакше. Тому в нього одні вагання, нерозуміння, запитання без відповідей; всі речі в нього не на своєму місці, і ходить він у темряві, навпомацки. Простий же розум усе ясно бачить: усяка річ у нього має свій визначений характер, словом Божим визначений, тому всякій речі в нього своє місце, і він точно знає, як себе щодо чого тримати, — ходить, значить, дорогами відкритими, видимими, з цілковитою впевненістю, що вони ведуть до справжньої мети.

Вас може зацікавити

У день свята Богоявлення архієпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію у кафедральному соборі. ОНОВЛЕНО

Редактор Головний

СВЯТИЙ АРХІСТРАТИГ МИХАЇЛ ТА ІНШІ НЕБЕСНІ СИЛИ БЕЗПЛОТНІ: ЯК І НАМ СТАТИ АНГЕЛАМИ?

Редактор Головний

2 жовтня – день пам’яті святого благовірного великого князя Ігоря Чернігівського та Київського

Редактор Головний