7.4 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини

У неділю другу Великого посту архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію

28 березня 2021 року, у неділю 2-у Великого посту, керуючий Волинською і Луцькою єпархією архієпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію  у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. . 

Цього дня владиці співслужили Цього дня Архіпастирю співслужили настоятель кафедрального собору прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич) та клірики храму.

За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Після завершення Літургії архієпископ Нафанаїл виголосив проповідь.

Кожен недільний день Великого посту присвячується певній доброчесності, пам’яті того або іншого подвижника. І ось сьогодні, в неділю другого тижня Великого посту, ми вшановуємо пам’ять великого молитвенника, богослова, монаха, аскета – святителя Григорія Палами.

Святитель Григорій був неабиякою людиною. Традиція поминати його Великим постом склалася в XIV столітті, тому що вплив святителя Григорія, його вчення, його життя, його праць на життя Церкви було дуже велике. Святитель Григорій поминається нами як учитель молитви.

Нам не обов’язково осягати ті основи аскетики, які осягали відлюдники, але хоча б навчиться Ісусової молитви і здійснювати її впродовж дня, щоб зосереджувати на ній свою сердечну увагу, ми зобов’язані.

«Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй меня, грешного!» – така проста, мала молитва. Як мало в ній слів, але як багато в ній сказано! Досвід ХХ століття показав, що в часи, коли віруючі люди були позбавлені храмів, монастирів, духівників і наставників, саме Ісусова молитва допомагала їм стояти у вірі православній.

Сьогодні під час Великого посту Церква нагадує нам про цю молитву, як важливо її мати у своєму житті. Ми можемо читати її, коли їдемо в транспорті, коли у нас з’явилося трохи часу. Якщо ми відчуваємо, що наше серце і розум почали займатися лінню, ще раз прочитаємо її, і поступово ми привчимося до молитви.

Дай усім нам Бог, щоб Великим постом ми як можна більше молилися.  Не бентежилися і не думали, що це недосяжно. Той, хто працює, отримує нагороду, той, хто лінується, залишається без неї. Нехай молитвами святителя Григорія, дорогі брати і сестри, Бог дасть кожному з нас ревність і бажання молитви. А коли ми трохи потрудимося, Господь дасть і плід молитви.

Неділя друга Великого посту: що потрібно знати про цей день

 

Вас може зацікавити

Волинська духовна семінарія допомогла в організації екскурсії для дітей з багатодітних сімей. ФОТО

Редактор Головний

Архіпастир очолив богослужіння Навечір‘я Богоявлення у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний

Предстоятель розповів, як будуть звершуватися Пасхальні богослужіння

Редактор Головний