21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Публікації Творіння святих отців

У батьківському домі діти мають наповнюватися ніжністю й любов’ю, – прп. Паїсій Святогорець

Дитина потребує багато любові та ніжності, а також зацікавленого порадника. Вона хоче, щоб ти посидів поруч із нею, хоче розповісти тобі про свої проблеми, хоче, щоб ти її ласкаво погладив і поцілував.

Коли маля поводиться неспокійно й немирно, то мамі треба взяти його на руки, приголубити й поцілувати, щоб воно заспокоїлося й умиротворилося. Якщо, будучи дитиною, людина наситилася ніжністю й любов’ю, то згодом у неї з’являться сили на те, щоб перебороти ті проблеми, з якими вона буде зіштовхуватися в житті.

Однак сьогодні більшість дітей бачать своїх батьків дуже недовго, лише вечорами, — і не насичуються любов’ю. Багато батьків, будучи педагогами чи лікарями, у себе на роботі мають справу з дітьми. Вони віддають свою ніжність дітям чужим, а повертаючись додому, уже не мають ніжності для дітей власних. Вони приходять додому втомленими. Акумулятор уже сів. Батько влаштовується в кріслі, бере в руки газету, щоб почитати про останні події й зовсім не займається дітьми. Маля треться біля нього, хоче, щоб батько поговорив з ним, погладив його, а батько відганяє дитину від себе. Мати у свою чергу поспішає на кухню, щоб приготувати вечерю, у неї теж нема часу зайнятися дітьми. І від цього нещасні діти ростуть позбавленими любові.

Ще приклад: деякі військові, звикнувши суворо карати солдатів, які їм не підкоряються, і сім’ю хочуть змусити жити за статутом армійської дисципліни. Вони бувають жорстокі до своїх дітей і за будь-який дріб’язок роздають їм потиличники. А деякі батьки, що працюють у судових або правоохоронних органах, влаштовують у себе вдома цілі “судові процеси” над власними дітьми, які щось накоїли. Всі ці батьки не поводяться стосовно дітей з ніжністю та любов’ю, тому згодом у дітей починаються психічні розлади.

Старець Паїсій Святогорець

Читати також: Головна передумова для правильного вступу на обраний шлях — це духовне життя, – прп. Паїсій Святогорець

Вас може зацікавити

11 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

28 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Про що треба просити святителя Миколая, у чому він обов’язково допоможе?

Редактор Головний