15.6 C
Lutsk
Вівторок, 7 Липень, 2020
Публікації Творіння святих отців

У батьківському домі діти мають наповнюватися ніжністю й любов’ю, – прп. Паїсій Святогорець

Дитина потребує багато любові та ніжності, а також зацікавленого порадника. Вона хоче, щоб ти посидів поруч із нею, хоче розповісти тобі про свої проблеми, хоче, щоб ти її ласкаво погладив і поцілував.

Коли маля поводиться неспокійно й немирно, то мамі треба взяти його на руки, приголубити й поцілувати, щоб воно заспокоїлося й умиротворилося. Якщо, будучи дитиною, людина наситилася ніжністю й любов’ю, то згодом у неї з’являться сили на те, щоб перебороти ті проблеми, з якими вона буде зіштовхуватися в житті.

Однак сьогодні більшість дітей бачать своїх батьків дуже недовго, лише вечорами, — і не насичуються любов’ю. Багато батьків, будучи педагогами чи лікарями, у себе на роботі мають справу з дітьми. Вони віддають свою ніжність дітям чужим, а повертаючись додому, уже не мають ніжності для дітей власних. Вони приходять додому втомленими. Акумулятор уже сів. Батько влаштовується в кріслі, бере в руки газету, щоб почитати про останні події й зовсім не займається дітьми. Маля треться біля нього, хоче, щоб батько поговорив з ним, погладив його, а батько відганяє дитину від себе. Мати у свою чергу поспішає на кухню, щоб приготувати вечерю, у неї теж нема часу зайнятися дітьми. І від цього нещасні діти ростуть позбавленими любові.

Ще приклад: деякі військові, звикнувши суворо карати солдатів, які їм не підкоряються, і сім’ю хочуть змусити жити за статутом армійської дисципліни. Вони бувають жорстокі до своїх дітей і за будь-який дріб’язок роздають їм потиличники. А деякі батьки, що працюють у судових або правоохоронних органах, влаштовують у себе вдома цілі “судові процеси” над власними дітьми, які щось накоїли. Всі ці батьки не поводяться стосовно дітей з ніжністю та любов’ю, тому згодом у дітей починаються психічні розлади.

Старець Паїсій Святогорець

Читати також: Головна передумова для правильного вступу на обраний шлях — це духовне життя, – прп. Паїсій Святогорець

Вас може зацікавити

Святі отці – про те, що необхідно зробити перед тим, як іти до храму

Редактор Головний

Прп. Паїсій Святогорець про те, для чого Бог допускає, щоб сталося якесь нещастя

Редактор Головний

Чи можна їсти яблука до Преображення?

Редактор Головний