Середа, 7 Грудень, 2022
Проповіді

Святитель Спиридон проти розкольників, – прот. Олександр Шаргунов

Пропонуємо вашій увазі короткий уривок з бесіди прот. Олександра Шаргунова про святителя Спиридона. З повною бесідою можна ознайомитись тут.

“Дуже важливим для нас є те, як ревносно стояв святитель Спиридон на охороні духовних скарбів Церкви. За свідченням істориків Никифора та Созомена, він надто турбвався за строге збереження церковного чину та збереження усієї недоторканності до останнього слова Святого Письма.

У наші дні, коли розкольники все наполегливіше говорять про можливість критичного відношення до богодухновенних книг і вимагають “українізації богослужіння”, повчально звучить його настанова певному Трифіллію, людині надзвичайно вишуканій у дарі слова і книжній премудрості.

Під час проповіді про розслабленого той замінив євангельські слова Спасителя: «востани и возми одр твой» (Мк. 2, 12) на «востани и возми ложе твое». Не витримуючи зміни слів Писання, святитель сказав Трифіллію: “Невже ти кращий за Того, хто сказав “одр”, що соромишся цього слова?”

“Усе, що прийняла свята Церква, повинне бути любо серцю християнина”, – каже прп. Серафим Саровський. Й усі святі Отці заповідують нам: “Золото прийняв, золото і передай”.

25 грудня 2008 р.

Вас може зацікавити

Проповідь у день Введення в храм Пресвятої Богородиці

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті Адріана та Наталії

Редактор Головний

Проповідь у неділю Всіх Святих

Редактор Головний