14.4 C
Lutsk
П’ятниця, 26 Квітень, 2024
Всі новини Проповіді

Проповідь у день вшанування Казанської ікони Богородиці

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

З самих перших часів християнства Пресвята Богородиця благоговійно шанувалася православними християнами. В дні Її земного життя звідусіль спішили люди, щоб отримати від неї благословення і настанови. Ті ж, котрі не мали можливості бачити Богородицю, виявляли бажання бачити хоча б Її живописний образ. Неодноразово чуючи про це, апостол Лука, котрий був талановитим лікарем і художником, за переданням, зобразив на дошці лик Богоматері з Предвічним Богомладенцем на руках. Бачачи своє зображення, на іконі Богородиця повторила пророчі слова: “Се бо отныне ублажат Мя вси роди” (Лк.1,48), та добавила : “Благодать Рожденного від Мене і Моя, з цими іконами хай буде”.

Матір Божа – одна, проте Вона дарувала людям велику кількість чудотворних ікон, через котрі подає Свою благодать і допомогу.

В сьогоднішній день вшановується Казанський образ Богородиці, один з найбільш відомих і шанованих у всьому Православному світі.

Образ Богородиці з’явився в Казані у 1579 році, коли місцеве населення переважно було мусульманським. Напередодні явлення місто охопила страшна пожежа, і багато місцевих жителів вважали це справою рук християн. Тим не менше саме в цьому місті і в цей неспокійний час і явила Свій чесний образ Матір Божа.

Через деякий час після пожежі одній дев’ятирічній дівчинці Матроні, дочці стрільця царського війська — починає являтися Сама Божа Матір з повелінням відшукати Свій образ на одному зі  згарищ. Після першого явлення Богородиці дівчинці ніхто не повірив. Однак Матір Божа являлася Матроні знову і знову, і дівчинка продовжила звертатися до дорослих з проханням відшукати образ. Потім і мама Матрони звернулась до священиків з проханням про допомогу і розповіддю про чудесне бачення своєї дочки. Однак священнослужителі засумнівались в істинності цих явищ і не поспішали відшукувати образ. Лише після неодноразових наполегливих звернень до єпископа Казані було вирішено відшукати образ Пречистої Богородиці. В результаті образ, загорнутий в сукно, був знайдений на одному з попелищ. За переказами, образ був знайдений тільки тоді, коли копати почала сама Матрона. На місці знайдення ікони за повелінням царя був побудований монастир з храмом на честь Пресвятої Богородиці, а перший сам образ було відправлено в столицю.

З древності і по цей час Богородиця є “Заступницею усердною” всього роду християнського, тому нам важливо молитися до Неї, щоб Вона і нас покривала своїм омофором, та відкривала нам вхід у  Царство Свого Предвічного Сина. І щоб ми і там сподобились воздавати Їй хвалу. Амінь!

Ієрей Василь Романович,
Клірик храму на честь архістратига Михаїла села Хотешів.
(Михнівський благочинний округ)

Вас може зацікавити

23 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

ЩО ТАКЕ ВЕЛИКА ВЕЧІРНЯ І ЧИМ ВОНА ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЗВИЧАЙНОЇ?

Редактор Головний

Підірвався на розтяжці: клірики Цуманського благочиння звершили Чин похорону захисника України

Редактор Головний