11.1 C
Lutsk
Субота, 13 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Священники Волинської єпархії вкотре відвідали звільнену Харківщину

5-7 жовтня священники Волинської єпархії здійснили чергову гуманітарну поїздку на Схід нашої Держави та надали допомогу Захисникам України, медикам і мирним жителям, які постраждали від російської окупації та бойових дій.

Цього разу участь у поїздці взяли такі священники: настоятель Параскевського храму села Ратнів Княгининського благочиння архімандрит Онуфрій (Куц); настоятель Іллінського храму села Борочиче протоієрей Юрій Зарафутдінов, настоятель Благовіщенського ставропігійного храму міста Луцьк протоієрей Володимир Літвенчук, настоятель Христо-Різдвяного храму міста Горохів протоієрей Андрій Гаврилюк, настоятель Миколаївського храму села Смолигів протоієрей Миколай Омельчук, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Головною допомогою, яку доставляли священники для наших бійців у Харківську область, був позашляховик. Завдяки клірикам Волинської єпархії з-за кордону в Україну було доправлено уже декілька автомобілів, які нині використовуються воїнами ЗСУ для оборони України. Варто зазначити, що саме священники вирішували питання щодо підготовки автомобілів до транспортування на передову та перефарбування їх у відповідний колір.

Окрім того, священники-волонтери зібрали для наших воїнів, медиків і постраждалих внаслідок російської окупації та бойових дій мирних жителів значну кількість гуманітарної допомоги (харчові продукти, медичні засоби, одяг тощо).

До доброї справи долучилися не лише православні віряни, а й закордонні й українські благодійні організації, люди доброї волі та представники інших конфесій. Архімандрит Онуфрій (Куц) зазначив, що таким чином Українська Православна Церква виступає консолідуючою силою та об’єднує усіх, хто бажає допомагати захисникам і нашим стражденним співгромадянам.

Окремо слід зазначити про допомогу від найменших українців: дітки парафіяльних недільних шкіл Волинської єпархії виготовляли для воїнів ЗСУ бліндажні свічки, які використовують для освітлення окопів та підвалів.

Позашляховик та частину зібраної гуманітарної допомоги священники передали військовослужбовцям в Ізюмі.

Також в Ізюмі було передано частину вантажу і до одного з медичних закладів міста.

Священники-волонтери навідались і до військових у Чугуєві, яким також передали допомогу.

З гуманітарним візитом отці відвідали Шевченкове, Куп’янськ та інші населені пункти деокупованої Харківщини.

«Люди все ще живуть в скрутних умовах, не маючи ні води, ні світла, ні газу. Багато об’єктів інфраструктури та домівок зруйновано. Крім того, немає достатньої кількості магазинів та аптек, а в жителів не вистачає коштів на придбання необхідного… Ніч виявилася гарячою. “Прильоти” тривають», – розповів про відвідини Куп’янська отець Андрій Гаврилюк.

За словами священника, люди зі сльозами радості дякували за допомогу у подоланні тимчасової гуманітарної кризи.

Також священнослужителі доставили лікарські препарати для шпиталів звільненої Харківщини, де надають допомогу та стабілізують важкопоранених військовослужбовців ЗСУ.

Ще одним пунктом допомоги був територіальний центр соціального захисту евакуйованого населення з деокупованих територій.

Отці волонтери надавали людям не лише матеріальну допомогу. Багатьох наших співгромадян священнослужителі втішили словами підтримки, багатьом постраждалим вони вселили надію на Господа, на Його всеперемагаючу милість та подарували віру, що з Божою допомогою наш народ здолає ворога.

Священники і надалі будуть нести не лише пастирське, а й благодійницьке служіння, об’єднуючи наших співгромадян у допомозі захисникам України, постраждалим нашим співгромадянам та усім нужденним.

Вас може зацікавити

Предстоятель УПЦ на прикладі Великомученика Пантелеймона розповів, як треба любити Бога

Редактор Головний

28 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Як підготуватися до Таїнства Покаяння

Редактор Головний