-4.3 C
Lutsk
Субота, 9 Грудень, 2023
Всі новини Календар

4 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 18 після П’ятидесятниці.                              Пісний день.


Віддання свята Воздвиження Животворящого Хреста Господнього. Ап. від 70-ти Кодрата (близько 130). Сщмчч. Іпатія єп. та Андрія пресвітера (близько 730–735). Свтт. Ісаакія та Мелетія, єпп. Кіпрських. Мчч. Євсевія і Пріска. Прп. Даниїла Шужгорського (ХVI). Прп. Іосифа Заоникіївського (1612). Знайдення мощей свт. Димитрія, митр. Ростовського (1752). Сщмчч. Олександра Федосєєва, Олексія Стабникова, Константина Широкинського, Іоанна Флерова пресвітерів (1918); прмч. Маврикія (Полєтаєва) і з ним мч. Василія Кондратьєва (1937); сщмчч. Валентина Нікольського, Олександра Бєлякова, Іоанна Лазарєва, Андрія Бенедиктова, Петра Сахаровського, Іоанна Нікольського пресвітерів (1937); сщмч. Іоанна Бистрова пресвітера (1938); сщмч. Василія Кримкіна пресвітера (1942).


Євангельські Читання

Утр.: – Ін. 10:1-9 (зач. 35 від полу). На літ.: – Ап.: Еф. 5:25-33 (зач. 231).; Свт.: Євр. 7:26-8:2 (зач. 318). Єв.: Лк. 4:1-15 (зач. 12).; Свт.: Ін. 10:9-16 (зач. 36).


Диявол приступає зі спокусою до Боголюдини – хто ж із людей буває від того вільний? Той, хто ходить з волі лукавого; він не зазнає нападів, а тільки спрямовується на все більше і більше зло; якщо ж скоро хто починає оговтуватися і замислюється почати нове життя з волі Божої, негайно починає діяти вся сатанинська область: хто з чим поспішає, щоб розпорошити добрі думки й починання того, хто кається. Не встигнуть відхилити, – намагаються завадити доброму покаянню і сповіді; тут не встигнуть, – примудряються посіяти кукіль серед плодів покаяння і праці в очищенні серця; не встигають лихого навіяти, – зазіхають добро покривити; внутрішньо відбиті, – зовні нападають, і так до кінця життя. Навіть померти спокійно не дають; і після смерті ганяються за душею, поки не мине вона повітряні простори, де вони витають і тримають кубла.

 

“Як же, – адже це безвідрадно і страшно?”. Для віруючого нічого тут немає страшного, тому що біси тільки метушаться біля богобоязливого, а сили ніякої не мають. Тверезий молитовник стріли з себе на них пускає, і вони далеко тримаються від нього, не сміючи підступити і боячись зазнаної поразки. Якщо ж досягають успіху в чомусь, то через нашу помилку.

 

Ослабнемо увагою або дозволимо собі захопитися примарами їхніми, – вони тут як тут, і почнуть тривожити сміливіше. Не схаменешся вчасно – закрутять, а схаменеться душа, знову відскочать і здалеку підглядають, чи не можна знову якось підійти. Отже, будь тверезим, пильнуй, молись і вороги нічого тобі не зроблять.

Вас може зацікавити

Чому після Пасхи ми згадуємо євангельські зачала про розслабленого, самарянку та сліпого

Редактор Головний

Коли свята вода подіє на людину?

Редактор Головний

Чи може бути сповідь недійсною

Редактор Головний