20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Всі новини Календар

4 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 18 після П’ятидесятниці.                              Пісний день.


Віддання свята Воздвиження Животворящого Хреста Господнього. Ап. від 70-ти Кодрата (близько 130). Сщмчч. Іпатія єп. та Андрія пресвітера (близько 730–735). Свтт. Ісаакія та Мелетія, єпп. Кіпрських. Мчч. Євсевія і Пріска. Прп. Даниїла Шужгорського (ХVI). Прп. Іосифа Заоникіївського (1612). Знайдення мощей свт. Димитрія, митр. Ростовського (1752). Сщмчч. Олександра Федосєєва, Олексія Стабникова, Константина Широкинського, Іоанна Флерова пресвітерів (1918); прмч. Маврикія (Полєтаєва) і з ним мч. Василія Кондратьєва (1937); сщмчч. Валентина Нікольського, Олександра Бєлякова, Іоанна Лазарєва, Андрія Бенедиктова, Петра Сахаровського, Іоанна Нікольського пресвітерів (1937); сщмч. Іоанна Бистрова пресвітера (1938); сщмч. Василія Кримкіна пресвітера (1942).


Євангельські Читання

Утр.: – Ін. 10:1-9 (зач. 35 від полу). На літ.: – Ап.: Еф. 5:25-33 (зач. 231).; Свт.: Євр. 7:26-8:2 (зач. 318). Єв.: Лк. 4:1-15 (зач. 12).; Свт.: Ін. 10:9-16 (зач. 36).


Диявол приступає зі спокусою до Боголюдини – хто ж із людей буває від того вільний? Той, хто ходить з волі лукавого; він не зазнає нападів, а тільки спрямовується на все більше і більше зло; якщо ж скоро хто починає оговтуватися і замислюється почати нове життя з волі Божої, негайно починає діяти вся сатанинська область: хто з чим поспішає, щоб розпорошити добрі думки й починання того, хто кається. Не встигнуть відхилити, – намагаються завадити доброму покаянню і сповіді; тут не встигнуть, – примудряються посіяти кукіль серед плодів покаяння і праці в очищенні серця; не встигають лихого навіяти, – зазіхають добро покривити; внутрішньо відбиті, – зовні нападають, і так до кінця життя. Навіть померти спокійно не дають; і після смерті ганяються за душею, поки не мине вона повітряні простори, де вони витають і тримають кубла.

 

“Як же, – адже це безвідрадно і страшно?”. Для віруючого нічого тут немає страшного, тому що біси тільки метушаться біля богобоязливого, а сили ніякої не мають. Тверезий молитовник стріли з себе на них пускає, і вони далеко тримаються від нього, не сміючи підступити і боячись зазнаної поразки. Якщо ж досягають успіху в чомусь, то через нашу помилку.

 

Ослабнемо увагою або дозволимо собі захопитися примарами їхніми, – вони тут як тут, і почнуть тривожити сміливіше. Не схаменешся вчасно – закрутять, а схаменеться душа, знову відскочать і здалеку підглядають, чи не можна знову якось підійти. Отже, будь тверезим, пильнуй, молись і вороги нічого тобі не зроблять.

Вас може зацікавити

18 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

ЧОМУ ДУЖЕ ВАЖЛИВО ВІДВІДУВАТИ ПАСІЮ?

Редактор Головний

30 листопада 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний