6.1 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
УПЦ

Предстоятель про небезпеку віртуального спілкування

21 листопада 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов вісімдесят другий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Новий цикл присвячено християнським чеснотам. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель розповів про світ реальний, який створив Бог, і світ віртуальний, який створив гріховний людський розум та в якому немає істини.

Його Блаженство навів приклад про те, як впливають на людину реальний та віртуальний світи.

Це історія про одного журналіста, який забажав писати статтю про засуджених до довічного позбавлення волі. Начальник тюрми запропонував відчути йому на собі, що таке бути засудженим, та теж посадив за ґрати. Але так сталося, що з газет журналіст дізнався, нібито начальник тюрми помер. Його охопив жах, що він дійсно проведе все своє життя за ґратами…

За словами Архіпастиря, журналіст відчув, що у світі є Божа сила, та увірував. Так на нього вплинуло відчуття реального світу.

“Коли людина тільки знаходиться у віртуальному світі, вона губить зв’язок із реальністю, вона починає неправильно розуміти себе, вона починає неправильно розуміти той світ, який її оточує, вона починає неправильно жити. Від цього в неї з’являється дискомфорт, зневіра, відчай”, – зауважив Блаженніший владика.

Як зазначив Митрополит Онуфрій, якщо необхідно зайти у віртуальний світ, в мережу Інтернету, це не забороняється, однак не можна ним жити постійно і губити контакт із реальним світом.

“Тому що контакт із реальним світом дає нам реальні поняття про те, що ми є в реальності у своєму житті, контакт із реальним світом дає можливість пізнати реального Бога. Бога, Який створив цей світ, що не для того, аби він просто побув і зник, та для того, щоб цей світ існував вічний, але щоб був преображений, щоб був іншим світом, в якому немає неправди, немає зла. Нехай Господь допомагає нам жити в реальному світі, спілкуватися один з одним. Тому що це є велика наука, яка корисна для нас і для нашого спасіння”, – підсумував Предстоятель.

Вас може зацікавити

Правила поведінки у Петрів Піст – митрополит Антоній (Паканич)

Редактор Головний

Чому Торжество Православ’я звершується у піст?

Редактор Головний

Православні Тернопільщини, Волині, Буковини та Рівненщини просять Президента України захистити їхні релігійні права. ВІДЕО

Редактор Головний