0.7 C
Lutsk
Середа, 4 Грудень, 2024
Відео Основи православ'я УПЦ

Щоб бути невразливим для демонів, маємо носити хрест, осіняти себе Хрестом і молитися перед Святим Хрестом, – митрополит Онуфрій. ВІДЕО

28 вересня 2019 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов сорок дев’ятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель розповів про свято Воздвиження Хреста Господнього та зазначив, що Святий Хрест є «знаменем нашої духовної перемоги над дияволом».

Блаженніший Митрополит Онуфрій зауважив, що тільки після розп’яття Христа на Хресті, Святий і Животворящий Хрест «став хранителем Всесвіту, красою Церкви, Хрест став для ангелів — славою, а для демонів — отрутою».

«До розп’яття і Воскресіння Господа нашого Іісуса Христа Хрест був ганебним знаряддям смерті, але після того, як Спаситель добровільно зійшов на Хрест, до чого призвела Його Божественна любов до нас, грішних, то на Хресті звершилася велика таємниця — на Хресті Господь звільнив людину від влади диявола, на Хресті Господь переміг смерть. І після того Хрест замість ганебної смерті став знаряддям слави і життя», — сказав Архіпастир.

Читати також: Не дивіться на проблеми, дивіться на Бога — митр. Онуфрій

Блаженніший владика також розповів про подію віднайдення Хреста Господнього і зауважив, що тоді люди вперше бачили Хрест і «з благоговінням вклонялися Хресту і співали молитву: “Господи, помилуй!”

«Тому ми завжди з благоговінням прикрашаємо Святим Хрестом свої храми, каплички, ті значущі для нас місця, що пов’язані з дивами і знаменами у нашому житті, хрест ми носимо на своїх грудях», — додав  владика і відзначив, що кожен християнин повинен носити на грудях святий хрест.

“Сила Хреста залежить не від того, з якого він матеріалу, а від того, що на ньому розіп’явся Христос, — підкреслив Предстоятель. — Якщо людина хоче бути невразливою для демонських сил, то повинна з любов’ю шанувати Святий Хрест, осіняти себе Святим Хрестом, носити на собі святий хрест і молитися перед Святим Хрестом: “Господи, силою Святого і Животворящого Хреста Твого, збережи нас і благослови всіх нас!”

Читати також: Воздвиження Хреста Господнього – історія

 

 

Вас може зацікавити

Мир і духовне блаженство потрібно шукати не в багатстві і розвагах, а в Церкві, – Митрополит Онуфрій. ВІДЕО

Редактор Головний

Неділя друга Великого посту: що потрібно знати про цей день

Редактор Головний

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви

Редактор Головний