22.6 C
Lutsk
Понеділок, 22 Липень, 2024
Запитання священнику

Чи обов’язково жінці покривати голову, йдучи до храму?

Останнім часом у спільноті українських православних християн розгорілася жвава дискусія про те, чи обов’язково жінці, заходячи до храму, одягати хустку. Одні наполягають – таки потрібно, інші говорять, що це правило стосується лише одружених, а незаміжні дівчата можуть й так. Ще хтось називає носіння хусток пережитком минулого, від якого слід давно відмовитися, бо праведність не залежить від того, з покритою головою молільниця чи ні. То як правильно?

Вікторія.

Відповідає настоятель Свято-Петро-Павлівського храму села Підцир’я протоієрей Сергій Михалюк.

– Мета відвідин православного храму – спільна молитва віруючих людей під час   богослужіння. Згідно Священного Писання, жінка має молитися з покритою головою, цього навчає святий апостол Павло в своєму Першому посланні до Коринфських християн, зокрема, про це йдеться в 11-ій главі.

У різних місцевостях існують відмінні традиції, котрі стосуються покривання голови особами жіночої статі. У нашому поліському краї так історично склалося, що і дівчата, і жінки відвідують богослужіння, покриваючи свої голови, в інших – з покритою головою до храму приходять тільки заміжні або вдови.

Варто зазначити, що головний убір для жінки – це символ покори та смирення в першу чергу перед Богом, Який “Гордим противиться, а смиренним дає благодать” (Як.4:6).

У всіх випадках потрібно намагатися поважати благочестиві традиції Церкви та православного народу, бо зі своїм уставом, як кажуть, до чужого монастиря не ходять.

Але, якщо людина вперше прийшла на богослужіння або у неї раптово виникло бажання зайти помолитися, відсутність хустки не повинне стати перепоною для спілкування з Богом у храмі. Тому постійні парафіяни мають з повагою та доброзичливістю ставитися до людей навіть у ситуаціях, коли їх зовнішній вигляд не відповідає традиції даної православної громади.

Не потрібно людину виганяти чи ображати. Але якщо все ж таки виникає непереборне бажання висловити зауваження, то треба зробити це так, щоби в того, кого це стосується, не втратилося бажання знову відвідати храм Божий.

Джерело 

 

Вас може зацікавити

Чи може бути сповідь недійсною

Редактор Головний

Як не звикнути до посту: сім порад священника

Редактор Головний

Яку духовну літературу і як слід читати?

Редактор Головний