22.6 C
Lutsk
Вівторок, 23 Липень, 2024
Всі новини Запитання священнику Основи православ'я Публікації

Що таке суцільна седмиця та навіщо вона потрібна?

Я в храмі недавно. Сьогодні мені сказали, що з понеділка починається суцільна седмиця. Що таке суцільна седмиця та навіщо вона потрібна?

Суцільні седмиці – це час, коли статутом дозволена будь-яка їжа в усі дні, включаючи середу та п’ятницю. У Церкві суцільні седмиці встановлені в основному перед тривалими постами – Великим та Різдвяним, як підбадьорення перед великими трудами. Це дуже психологічно і фізично правильно: так, наприклад, перед безсонною ніччю ми намагаємося заздалегідь виспатися, набратися сили.

Крім того, протягом церковного року суцільні седмиці встановлені після трьох найголовніших свят: Воскресіння Христового, Різдва та Дня Святої Трійці. Кожне з цих свят настільки велике та радісне для нас, що їх святкування як би не уміщується в один день, а триває кілька днів, т.зв. «попразднство». Піст у ці дні недоречний. У цьому випадку піст скасовується не як нагорода за наши труди, а заради Свята.

На святки суцільний період триває не одну седмицю, а до самого Хрещення. Пов’язано це з тим, що ми святкуємо три великі свята поспіль: Різдво, Обрізання Господнє та Хрещення.

Джерело

Вас може зацікавити

Митрополит Нафанаїл взяв участь у святкуваннях з нагоди Похвали Божої Матері в Почаївській лаврі

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті прп. Онуфрія Великого

Редактор Головний

9 липня – Тихвінської ікони Божої Матері

Редактор Головний