16.6 C
Lutsk
Субота, 14 Вересень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Що робити з нав’язливими думками про смерть

При виникненні нав’язливих думок про смерть необхідно молитися і виховувати свій світогляд, ґрунтуючись на Святому Письмі та досвіді переживання смерті святими.

Про це розповів єпископ Ладанський Феодосій (Марченко).

«Сама смерть є явищем протиприродним, адже людина була створена для вічного життя. Будь-яка смерть є чимось ненормальним, певним стресом, який супроводжується смутком, болем та скорботою. Сам Христос плакав про Свого померлого друга Лазаря. Але інша, важливіша, істина полягає в тому, що Христос є Переможцем смерті. І найголовніше і найрадісніше Свято у Православ’ї – це Пасха, коли ми святкуємо перемогу над смертю. У пасхальних піснеспівах ми кілька разів згадуємо про смерть, мертвих і гроби, але в цьому випадку все те, що несе смуток і скорбота, зовсім інакше сприймається на увазі, що Христос Воскрес. І Він дав нам можливість не тільки під час загального Воскресіння, але й у земному житті відчути цю перемогу. Коли ми з Божою допомогою вмираємо для гріха і воскресаємо для духовного життя у Христі», – пояснив єпископ Феодосій.

Він вважає, що причиною появи нав’язливих думок та страху смерті може бути неправильне та спотворене сприйняття смерті взагалі. «У житіях святих думки про смерть – «страх смертний» є дуже важливою розумовою аскетичною вправою», – додав архієрей.

«Всі святі щодня про це думали, але не для того, щоб впадати в депресивний стан, а виключно для того, щоб не згрішити. Оскільки пам’ять про смерть має властивість протверезити людину, щоб вона не пливла по накатаному гріховному життєвому шляху», – наголосив владика.

Єпископ Феодосій нагадав, що реакція на різні явища безпосередньо залежить від її сприйняття в суспільстві, а оскільки в сучасному світі культивується страх перед смертю, сприйняття її в негативних тонах, людина починає боятися смерті, «про неї стає незручно говорити з близькими та знайомими, з’являються неприємні сни».

Ієрарх УПЦ вважає, що «треба молитися щоразу, коли у свідомості з’являються такі думки, доти, поки вони не підуть, виховувати свій світогляд, ґрунтуючись на Святому Письмі та досвіді переживання смерті святими, а також читати Псалтир і акафіст».

Вас може зацікавити

Волинська єпархія передала для військових допомогу, придбану за кошти, зібрані під час Різдвяного посту

Редактор Головний

Ліствиця. Сходи сходження на небо преподобного Іоанна Синайського

Редактор Головний

Європейський суд з прав людини відкрив провадження у справі про заборону УПЦ у місті на Волині

Редактор Головний