0.5 C
Lutsk
Четвер, 16 Січень, 2025
Всі новини Проповіді

Проповідь у день пам’яті прп. Сергія і Германа Валаамських

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Сьогодні Церква вшановує пам’ять преподобних Сергія і Германа Валаамських. Валаамська обитель являється однією з найбільш відомих у всьому православному світі завдяки високій духовності і подвижництву її насельників як минулих, так і сучасних часів.

Знаходиться монастир у мальовничому місці на острові серед Ладожського озера, має свої скити, в яких завжди лунає молитва за весь світ. Тут діє строгий церковний устав, є особливий валаамський розпів богослужбових текстів, а також високодуховне життя монахів, котрі присвятили себе служінню Богу.

Вчителями та наставниками у цьому для них завжди були та залишаються блаженні засновники Валаамської обителі преподобні Сергій і Герман – основоположники монашеського життя на цьому острові. Неможливо висловити словами труд і подвиг цих двох святих монахів, котрі своїм життям зуміли освятити та преобразити землю Валааму. Їхнє служіння проходило в невимовно тяжких обставинах, у крайній нужді, серед непрохідних лісів, в доволі суворому кліматі, на необжитих островах Півночі.

У них була можливість обрати для подвигу більш придатні і теплі краї, де теж могли б прославитися і спастися. Але обрали землі, відірвані від зовнішнього світу холодним суворим озером, де і почали свій подвиг, віддавшись в руки Божі. І Господь прийняв їх жертву та прославив преподобних, утішив Своєю благодаттю, нагородив вінцями небесними.

Згідно Передання, Сергій та Герман були грецькими іноками і прийшли на Валаамські острови в Х ст. Справою свого життя вони бачили звіщення євангельської істинни карельським язичникам, які проживали в тій місцевості, та розбудову монашеського життя на Валаамі.

У тропарі святі названі істинними послушниками Євангелія Христового, котрі заради любові до Бога, залишили все, що є в світі, та поселилися в морському острові, де трудолюбиво подвизалися проти невидимих ворогів, постом, бдінням і всенічними молитвами плоть свою духу покорили, за що від руки Вседержителя достойні вінці прийняли і нині, стоячи перед Святою Троїцею, моляться за мир у світі і спасіння душ людських. А кондак преподобним говорить, що вони прожили рівноангельське життя, після якого переселилися в Небесні обителі, де завжди з любов’ю поминають чад своїх, котрих богомудро зібрали.

У цьому була та залишається сила благодаті Божої, носіями якої є святі угодники Господні. Їх життя на землі і життя після смерті – служіння Богу та людям. Вони уподібнилися тому євангельському ідеалу, який нам заповідував Спаситель, чому і називаються преподобними.

Величаючи їх, ми вшановуємо їхню пам’ять, називаючи наставниками монахів і співбесідниками Ангелів. В преподобних Сергії і Германі Валаамських, як і у всіх святих, ми отримали приклад для наслідування в християнському житті, надійну опору в спокусах і випробуваннях, поміч в подвизі і труді, а також безперестанне заступництво за нас перед Богом, яким і спасаємося. Амінь.

Свящ. Тарасій Ладецький,

настоятель храму св. рівноап. княгині Ольги

с. Вишків

(Луцький кафедральний округ)

Вас може зацікавити

Предстоятель УПЦ на прикладі Великомученика Пантелеймона розповів, як треба любити Бога

Редактор Головний

19 квітня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 жовтня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний