-4.3 C
Lutsk
Субота, 9 Грудень, 2023
Всі новини Проповіді

Проповідь у день пам’яті прп. Сергія і Германа Валаамських

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Сьогодні Церква вшановує пам’ять преподобних Сергія і Германа Валаамських. Валаамська обитель являється однією з найбільш відомих у всьому православному світі завдяки високій духовності і подвижництву її насельників як минулих, так і сучасних часів.

Знаходиться монастир у мальовничому місці на острові серед Ладожського озера, має свої скити, в яких завжди лунає молитва за весь світ. Тут діє строгий церковний устав, є особливий валаамський розпів богослужбових текстів, а також високодуховне життя монахів, котрі присвятили себе служінню Богу.

Вчителями та наставниками у цьому для них завжди були та залишаються блаженні засновники Валаамської обителі преподобні Сергій і Герман – основоположники монашеського життя на цьому острові. Неможливо висловити словами труд і подвиг цих двох святих монахів, котрі своїм життям зуміли освятити та преобразити землю Валааму. Їхнє служіння проходило в невимовно тяжких обставинах, у крайній нужді, серед непрохідних лісів, в доволі суворому кліматі, на необжитих островах Півночі.

У них була можливість обрати для подвигу більш придатні і теплі краї, де теж могли б прославитися і спастися. Але обрали землі, відірвані від зовнішнього світу холодним суворим озером, де і почали свій подвиг, віддавшись в руки Божі. І Господь прийняв їх жертву та прославив преподобних, утішив Своєю благодаттю, нагородив вінцями небесними.

Згідно Передання, Сергій та Герман були грецькими іноками і прийшли на Валаамські острови в Х ст. Справою свого життя вони бачили звіщення євангельської істинни карельським язичникам, які проживали в тій місцевості, та розбудову монашеського життя на Валаамі.

У тропарі святі названі істинними послушниками Євангелія Христового, котрі заради любові до Бога, залишили все, що є в світі, та поселилися в морському острові, де трудолюбиво подвизалися проти невидимих ворогів, постом, бдінням і всенічними молитвами плоть свою духу покорили, за що від руки Вседержителя достойні вінці прийняли і нині, стоячи перед Святою Троїцею, моляться за мир у світі і спасіння душ людських. А кондак преподобним говорить, що вони прожили рівноангельське життя, після якого переселилися в Небесні обителі, де завжди з любов’ю поминають чад своїх, котрих богомудро зібрали.

У цьому була та залишається сила благодаті Божої, носіями якої є святі угодники Господні. Їх життя на землі і життя після смерті – служіння Богу та людям. Вони уподібнилися тому євангельському ідеалу, який нам заповідував Спаситель, чому і називаються преподобними.

Величаючи їх, ми вшановуємо їхню пам’ять, називаючи наставниками монахів і співбесідниками Ангелів. В преподобних Сергії і Германі Валаамських, як і у всіх святих, ми отримали приклад для наслідування в християнському житті, надійну опору в спокусах і випробуваннях, поміч в подвизі і труді, а також безперестанне заступництво за нас перед Богом, яким і спасаємося. Амінь.

Свящ. Тарасій Ладецький,

настоятель храму св. рівноап. княгині Ольги

с. Вишків

(Луцький кафедральний округ)

Вас може зацікавити

Казковий початок: Недільна школа при Свято-Миколаївському храмі Луцька відкрила двері для своїх учнів

Редактор Головний

Клірики Волинської єпархії передали 4 тонни гуманітарної допомоги в Ізюм

Редактор Головний

У неділю 26-у після П’ятидесятниці Архіпастир звершив богослужіння у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний