9.6 C
Lutsk
П’ятниця, 29 Березень, 2024
Всі новини Проповіді

Проповідь у неділю 6-ту після П’ятидесятниці

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Євангельське читання 6-ї неділі після свята П’ятидесятниці розповідає нам історію зцілення нашим Спасителем розслабленого чоловіка по вірі його чотирьох друзів. Ця євангельська подія двічі на рік пропонується для нашої уваги – у другу неділю Великого посту і сьогодні.

Після того, як жителі країни Гергесинської не впустили Христа у своє місто, Спаситель, «увійшовши в човен, переплив назад і прибув до Свого міста».(Мф. 9.1) Святитель Іоан Златоустий, пояснюючи це місце Священного Писання, вказує, що «своїм містом» тут називається Капернаум. І, продовжуючи далі свою думку, вказує на три міста, які були нерозривно пов’язані із життям нашого Спасителя: Вифлеєм – місто де народився Христос, Назарет – місто де зростав, та Капернаум – місто, до якого завжди повертався після Своїх проповідей Господь.

І ось, перебуваючи в Капернаумі, Спаситель проповідує в одному із будинків. Як раптом, до Його ніг крізь розібрану стелю на мотузках спускають розслабленого чоловіка. «І, бачачи віру їхню, Іісус сказав розслабленому: дерзай, чадо! прощаються тобі гріхи твої!» (Мф.9.2), а далі, продовжуючи, говорить: «встань, візьми постіль твою, і йди до дому твого» (Мф. 9.6).

Із сьогоднішнього воскресного Євангельського уривку ми бачимо, що перед тим, як зцілити тіло, Господь лікує душу. Вказуючи нам на те, що досить часто причиною наших тілесних хвороб є саме хвороба нашої душі, тобто гріх. І та людина, яка хоче мати здорове тіло, має слідкувати за чистотою своєї душі.

Далі, аналізуючи сьогоднішнє чудо зцілення, ми бачимо, що для Господа важливим є не лише душа людини, а й тіло, яке по слову апостола Павла є Храмом Духа Святого (1 Кор. 6.19). Тіло покликане до вічного спілкування з Богом, так само, як і душа. Не даремно апостол Павло говорить: «прославляйте Бога і в тілах ваших і душах ваших» (1 Кор. 6.20). Тому християнин має з великим благоговінням ставитися і до свого тіла, щоб із «храму» не зробити руїну.

Особливу увагу із сьогоднішнього уривку, привертає до себе причина зцілення хворого – віра його друзів. Ми бачимо, що Христос не питав розслабленого, чи вірить він у Нього, не чекав на сповідання віри, не випробовував його, а тільки, бачачи віру друзів, зцілює хворого. Настільки дієвою є віра і молитва до Господа Бога одних людей за інших.

Сьогодні таким євангельським розслабленим є наша стражденна Батьківщина Україна. Розбита, поневолена, з кровоточивими ранами вона чекає поки її принесуть до ніг Спасителя. Чекає, що хтось, подібно до євангельських друзів, візьме її на свої руки і з вірою у всемогутність Божу принесе до Нього – із проханням про зцілення. Такими друзями може стати кожен з нас! Кожен, хто вірить у Христа. Кожен, хто любить і переживає за свою Батьківщину. Кожен, кому болять рани своєї землі і страждання українського народу.

Пам’ятаймо, що віра творить дива. Віра у всемогутність Божу рятує  із смертельної небезпеки. Віра у Воскреслого Спасителя дає можливість і нам воскреснути для життя вічного. Амінь!

священник Віталій Ткачук,
настоятель Свято-Онуфріївського храму
с.Прилуцьке
(Луцький кафедральний округ)

Вас може зацікавити

27 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 січня 2023 року – православний календар

Редактор Головний

Клірик єпархії взяв участь в онлайн-конференції військового духовенства УПЦ

Редактор Головний