12.2 C
Lutsk
Вівторок, 27 Лютий, 2024
Всі новини УПЦ

Митр. Антоній (Паканич) – Чому Бог не дає бажаного?

Дуже часто запитують: чому Бог не дає того, що ми просимо в молитвах? 

Відповідь проста і очевидна: тому що Богу видніше, що саме нам потрібно і в який момент. Але така відповідь, на жаль, мало кого задовольняє.

Так, часом Господь, не бачачи, як нас ще виправити, посилає нам саме те, що ми так жадали. І тоді ми залишаємося наодинці зі своєю мрією і зі своєю ж безрозсудністю.

Випадків, коли втілені мрії стають жахливою реальністю, безліч. Але в будь-якому випадку, не можна впадати у відчай. Просто потрібно з самого початку прийняти, що далеко не все, що ми хочемо, насправді нам потрібно і корисно. А що саме корисно, рятівно – знає тільки Господь. І тільки Він може виправити всі наші помилки – було б тільки наше бажання прийняти Його волю.

Як молитися в такій ситуації нам дає приклад Сам Христос у гефсиманській молитві своєму Отцю: «Отче! О, якби ти благоволив пронести чашу цю повз Мене! втім не Моя воля, але Твоя хай буде»

Ось ця фраза «втім не Моя воля, але Твоя хай буде» – тут ключова. І, тому, нам потрібно більше молитися не про те, щоб наші хотілки здійснилися, а про те, щоб дізнатися Божу волю про нас, щоб, погодячись з нею, будувати життя.

Тільки тоді ми будемо спокійні і задоволені. Тільки тоді нас не будуть роздирати бажання. Тому що життя з Богом і в Бозі – це прямий шлях в Царство Небесне, спокій і умиротворення в житті земному.

Записала Наталя Горошкова

Джерело 

Вас може зацікавити

10 думок Блаженнішого Митрополита Онуфрія в День його народження

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич) розповідає, як правильно зустріти Новий рік

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич) розповів про духовний зміст Хрещення Господнього

Редактор Головний