17.8 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Фото

У кафедральному соборі вшанували Волинську ікону Божої Матері. ФОТО

13 липня 2022 року, у день вшанування Волинської ікони Божої Матері, у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської звершили святкову Божественну літургію. Очолив богослужіння керуючий єпархією архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії прот. Миколай Бондарук, віцесекретар єпархії прот. Валерій Мучак, намісник Чарторийської обителі архімандрит Володимир (Гапонюк), архімандрит Фотій (Бегаль), настоятель кафедрального собору прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), отці благочинні та клірики єпархії.

За богослужінням молилась настоятелька Свято-Троїцького жіночого монастиря ігуменія Софія (Лівик) з сестрами, а також прихожани храму.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Також були виголошені особливі прохання за зцілення усіх поранених українських військовослужбовців і за упокій усіх спочилих православних християн та вбитих під час війни.

Після завершення Божественної літургії керуючий єпархією звернувся до вірян зі словом проповіді. Архіпастир нагадав історію шанованої Волинської ікони Божої Матері та зауважив, що Богородиця подарувала нам багато чудотворних ікон — «як знамення благодаті і Своєї милості».

“Матір Божа молиться за всіх людей перед Престолом Божим, допомагаючи долати складнощі і труднощі земного життя. Саме тому ми повинні пам’ятати, що коли нас здолали пристрасті чи спіткала якась біда, не можна впадати у відчай, а слід звернутися з молитвою до Пресвятої Богородиці”, – наголосив владика.

Опісля священнослужителі звершили Чин славлення перед Волинською іконою Богородиці.

Вас може зацікавити

Напередодні Дня Святої Трійці Архіпастир очолив святкову всенічну у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Короткі та актуальні поради афонського святого християнину

Редактор Головний

Війна забрала наймолодшого з трьох синів: на Рожищенщині клірики єпархії звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний